مقام امنيتی سابق عربستان بار دیگر محمد بن سلمان را به تلاش برای ترور خود متهم کرد

سعد الجبری، مقام بلندپایه سابق اطلاعاتی عربستان سعودی، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را به توطئه برای ترور خود متهم کرد. 

میدل ایست نیوز: سعد الجبری، مقام بلندپایه سابق اطلاعاتی عربستان سعودی، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را به توطئه برای ترور خود متهم کرد.

الجبری که در کانادا در تبعید زندگی می‌کند بار دیگر یکشنبه شب در مصاحبه‌ای با شبکه CBS این ادعا را مطرح کرد و افزود که محمد بن سلمان چند روز پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول، یک تیم ضربتی را به کانادا فرستاد.

سفارت عربستان سعودی در واشنگتن با صدور بیانیه‌ای سعد الجبری را یک مقام سابق دولتی بی‌اعتبار خواند که سابقه‌ای طولانی در جعل دارد و برای پنهان ساختن جرایم مالی خود اطلاعات گمراه‌کننده منتشر می‌کند.

الجبری افزود که به وی هشدار داده شده بود که به هیچ ساختمان دیپلماتیک عربستانی در کانادا نزدیک نشود چون وی در رأس لیست تصفیه خارجی عربستان بوده است.

او گفت که اطلاعات مهمی در اختیار دارد که ولیعهد عربستان را بسیار نگران کرده و افزود که انتظار دارد بالاخره کشته شود.

الجبری همچنین مدعی شد که فرزندانش در عربستان در بازداشت به سر می‌برند و از ملت و دولت امریکا خواست که برای آزادی فرزندانش تلاش کنند.

مجری برنامه شبکه CBS همچنین خبر داد که الجبری یک فیلم افشاگر درباره خاندان سلطنتی عربستان و برخی مقامات امریکایی را به وی داده تا در صورت کشته شدنش منتشر شود.

الجبری برای سال‌ها یکی از مهره‌های کلیدی ارتباط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با سرویس‌های اطلاعاتی عربستان سعودی بود.

او در یک مورد به مقامات آمریکایی و بریتانیایی در خصوص یک حمله تروریستی احتمالی هشدار داده بود.

سعد الجبری که در شهر تورنتوری کانادا زندگی می‌کند پیشتر نیز گفته بود ولیعد عربستان در سال ۲۰۱۸ میلادی افرادی را به قصد کشتن او به کانادا اعزام کرده بود.

این اتهام در شکایت رسمی سعد الجبری به دادگاهی در واشنگتن پایتخت آمریکا مطرح شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا