سرخط خبرهاسیاسی

افزایش احتمال فروپاشی ائتلاف حاکم در اسرائیل با انتشار اظهارات وزیر داخله درباره لاپید و گانتس

اختلافات میان گروه‌‌های تشکیل‌دهنده کابینه در اسرائیل چنان شدت گرفته که احتمال فروپاشی آن و در نتیجه سقوط دولت «نفتالی بنت» را افزایش داده است.

میدل ایست نیوز: اختلافات میان گروه‌‌های تشکیل‌دهنده کابینه در اسرائیل چنان شدت گرفته که احتمال فروپاشی آن و در نتیجه سقوط دولت «نفتالی بنت» را افزایش داده است.

روز گذشته کانال 12 اسرائیل، نواری ضبط‌شده از «آیلیت شاکد»، وزیر داخله اسرائیل، منتشر کرد که در آن به شدت از وزیر خارجه و وزیر دفاع انتقاد کرده است.

او در این نوار صوتی، «یائیر لاپید»، وزیر خارجه، را فردی سطحی می‌خواند که «هر هفته اقدام تازه‌ای در تخریب روابط دیپلماتیک اسرائیل انجام می‌دهد و هر بار نفتالی بنت است که باید خرابکاری‌های او را جبران کند».

شاکد افزود که عملکرد لاپید موجب از هم‌پاشیدن ائتلاف حاکم بر اسرائیل می‌شود و گفت که مطمئن نیست که بنت به تعهد خود درباره واگذاری قدرت به لاپید در سال آینده عمل کند.

او همچنین با انتقاد از «بنی گانتس»، وزیر دفاع اسرائیل، او را «بدتر از لاپید» خواند و گفت که گانتس برای از هم پاشیدن ائتلاف حاکم تلاش می‌کند.

همزمان یک وزیر در دولت بنت به نشریه «یسرائیل هیوم» گفت که نفتالی بنت یک چهره شکست‌خورده است که می‌کوشد «از بنیامین نتانیاهو تقلید کند اما هیچ موفقیتی در این عرصه نداشته است».

این وزیر که نخواسته نامش فاش شود تأکید کرده که «تلاش‌های بنت برای به دست آوردن جایگاهی بین‌المللی هم‌سطح نتانیاهو به «مرحله بی‌سابقه‌ای از مسخرگی» رسیده است.

وی افزوده که همه اعضای کابینه معتقدند که زیر پایشان می‌لرزد و این کابینه به زودی فروخواهد پاشید.

منبع
العربی الجدید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا