شورش دوباره زندانیان داعشی؛ معضلی بدون راهکار در سوریه

عناصر زندانی داعش بار دیگر در زندان تحت نظارت قسد واقع در استان حسکه در شمال شرق سوریه دست به شورش زدند.

میدل ایست نیوز: عناصر زندانی داعش بار دیگر در زندان تحت نظارت نیروهای کُرد دموکراتیک (قسد) واقع در استان حسکه در شمال شرق سوریه دست به نافرمانی و شورش زدند؛ نافرمانی که در سایه نبود راهکاری برای حل مشکل زندانیان داعشی و عدم محاکمه آنها از چندین سال پیش گاه و بیگاه تکرار می شود.

در همین رابطه، «ابوعمر البوکمالی»، فعال اجتماعی سوری به العربی الجدید گفت: بالگردهای نظامی ائتلاف بین المللی از شامگاه دیروز بر فراز زندان غویران (الصناعه) در جنوب شهر حسکه به پرواز در آمده است و نیروهای وابسته به قسد و نیروهای آسایش در اطراف زندان مستقر شده اند.

البوکمالی گفت: این شورش پس از آن روی داد که عناصر قسد چهارشنبه این هفته با حمایت نیروهای ائتلاف بین المللی تلاش کردند 40 تن از زندانیان از تابعیت‌های غیرسوری از جمله عراقی را از زندان غویران به زندان شهر الشدادی واقع در محدوده پایگاه الشدادی در جنوب حسکه منتقل کنند که تحت کنترل ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا قرار دارد اما بر اساس اطلاعاتی، زندانیان چندین عنصر قسد را در داخل زندان به گروگان گرفته و توانستند خود را به پشت بام زندان غویران برسانند که شدیدا از آن حفاظت می شود.

از سوی دیگر، خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از منابع محلی از هرج و مرج و آشوب در زندان غویران خبر داد که هزاران تروریست داعشی در آن زندانی هستند و قسد با حمایت امریکایی ها بر آن کنترل دارد، سانا گزارش داد که عناصر داعشی در داخل زندان اقدام به شورش سراسری کردند.

منابع مذکور افزودند: شماری از نیروهای ویژه امریکا چهارشنبه گذشته و پیش از بروز شورش وارد زندان غویران شده تا سرکردگان زندانی داعش را به پایگاه‌های امریکایی‌ها در حومه حسکه منتقل کنند.

عناصر زندانی داعش پیش از این در سپتامبر گذشته هم دست به شورش زده و پس از شکستن در وارد محوطه زندان شده بودند که در پی تیراندازی عناصر آسایش چندین داعشی کشته و زخمی شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا