بحران جرج قرداحی در لبنان؛ ملک سلمان از پادشاه بحرین و امیر کویت تشکر کرد

پادشاه عربستان در تماس تلفنی با امیر کویت و پادشاه بحرین از آنها بابت همبستگی با ریاض درخصوص سخنان وزیر اطلاع‌رسانی لبنان تشکر کرد.

میدل ایست نیوز: «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان در تماس تلفنی با امیر کویت و پادشاه بحرین از آنها بابت همبستگی با ریاض در قبال موضع «جرج قرداحی»، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان تشکر کرد.

ملک سلمان طی تماس تلفنی با «حمد بن عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین و «نواف الاحمد الجابر الصباح»، امیر کویت از اعلام همبستگی دو کشور با عربستان درخصوص مساله قرداحی تقدیر و تشکر کرد؛ اعلام همبستگی که نشانگر وحدت میان کشورهای شورای همکاری است.

از سوی دیگر، پادشاه بحرین بر عمق مناسبات میان ریاض و منامه و یکپارچگی و انسجام کشورهای شورای همکاری تاکید کرد.

پادشاه سعودی همچنین در تماس تلفنی با امیر کویت از اقدام این کشور احضار سفیر خود و اخراج سفیر لبنان به دلیل مواضع وزیر اطلاع رسانی این کشور تشکر کرد.

قرداحی در سخنانی پیش انتخاب به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی در شبکه الجزیره گفته بود: ملت یمن از خود دفاع می کند و به نظر من جنگ یمن بیهوده است و باید متوقف شود.

وی تصریح کرده بود: حوثی‌ها در حال دفاع از خود در برابر تجاوز خارجی هستند، القرداحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امارات و عربستان به یمن تعرض کرده اند، پاسخ داده بود یقینا تجاوز است نه به خاطر اینکه آنها عربستان یا امارات هستند بلکه تجاوزی وجود دارد که 8 سال است ادامه دارد.

در پی پخش این سخنان قرداحی، عربستان، امارات، بحرین و کویت دیپلمات‌های خود را از بیروت احضار کرده و سفرای لبنان را اخراج کردند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الخلیج اونلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا