عون: در لبنان درباره برقراری بهترین روابط با عربستان و کشورهای عربی اتفاق نظر وجود دارد

رئیس جمهوری و وزیر خارجه لبنان خواستار حمایت کشورهای عربی از لبنان در «شرایط سخت کنونی» شدند.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری و وزیر خارجه لبنان خواستار حمایت کشورهای عربی از لبنان در «شرایط سخت کنونی» شدند.

بر اساس بیانیه رسمی ریاست جمهوری لبنان، «عبدالله بوحبیب»، وزیر خارجه لبنان، در دیدار با «میشل عون»، رئیس جمهوری، تأکید کرد که لبنان کشوری بوده که همیشه برای تحقق هم‌بستگی میان کشور عربی تلاش کرده و در سال‌های اخیر هزینه‌های بسیاری در این راه پرداخته است.

او افزود که امروز لبنان امیدوار است که کشورهای عربی در این شرایط سخت در کنار لبنان بمانند.

رئیس جمهوری لبنان نیز در این دیدار تأکید کرد که ضرورت برقراری بهترین روابط با عربستان و دیگر کشورهای عربی موضوعی است که در لبنان همه بر آن اتفاق نظر دارند و مواضع یک طرف یا یک نیروی سیاسی بازتاب‌دهنده مواضع دولت لبنان نیست.

وی افزود که آنچه در روزهای گذشته رخ داده باید محدود به منافع مشترک کشورهای عربی شود به‌خصوص که لبنان همواره یاور کشورهای عربی بوده و هرگز محل اهانت به هیچ کشوری نبوده است.

هفته گذشته فعالان شبکه‌های اجتماعی فیلمی از اظهارات «جورج قرداحی»، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان که یک چهره بسیار مشهور رسانه‌ای در جهان عرب است، منتشر کردند که در آن جنگ در یمن را «جنگی پوچ» خواند که باید متوقف شود و تأکید کرد که گروه انصارالله از خود در برابر بمباران و حمله خارجی دفاع می‌کنند.

جورج قرداحی در واکنش به جنجال به پا شده پس از انتشار اظهاراتش تأکید کرد که این اظهارات مربوط به 5 اوت گذشته و یک ماه پیش از پذیرش منصب وزارت در لبنان است.

او گفت که این اظهارات وی بیش از آنکه دفاع از یمن باشد از سر علاقه به عربستان و امارات مطرح شده است و افزود که احترام بسیاری برای ملت‌ها و حکومت‌های امارات و عربستان قائل است.

قرداحی تأکید کرد که امیدوار است جنجال به پا شده درباره این اظهارات موجب پایان یافتن جنگی شود که برای یمن و عربستان و امارات آزارنده شده است.

پس از این اظهارات، کشورهای عربستان و بحرین و کویت و امارات سفرای خود را از لبنان فراخواندند و سفرای لبنان را نیز از کشور اخراج کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا