سفیر بریتانیا ترور الکاظمی را محکوم کرد

سفیر بریتانیا در بغداد در دیدار با وزیر امور خارجه عراق ضمن محکوم کردن ترور نخست وزیر این کشور، بر حمایت بریتانیا از امنیت و ثبات عراق تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مارک برایسون»، سفیر بریتانیا در عراق ضمن محکوم کردن تلاش برای ترور «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، بر حمایت کشورش از امنیت و ثبات عراق تاکید کرد.

دفتر رسانه ای وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد: «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در ساختمان این وزارتخانه در بغداد میزبان سفیر بریتانیا در بغداد بوده و دو طرف درباره تقویت روابط دوجانبه بین بریتانیا و عراق و تحولات سیاسی منطقه ای و بین المللی و آخرین تحولات در عراق و منطقه و اهمیت همکاری و هماهنگی بین دو کشور در راستای خدمت به صلح و ثبات داخلی و منطقه ای رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه عراق در این دیدار تاکید کرد که عراق در حرکت به سوی روابط متعادل مبتنی بر همکاری مشترک با دوستان در جامعه بین المللی به منظور تثبیت امنیت و ثبات در منطقه و کاهش تنش ها و حمایت از همکاری در زمینه های اقتصاد، بهداشت، محیط زیست، مبارزه با فساد، و همکاری در مقابله با چالش های تروریسم و افراط گرایی است.

از طرفی دیگر سفیر بریتانیا در بغداد نیز بر اهتمام کشورش به تقویت روابط دوجانبه بین بغداد و لندن تاکید کرد و گفت کشورش شدیدا حمله به منزل نخست وزیر عراق را محکوم، و از دولت عراق در تحقق امنیت و ثبات حمایت می کند.

تلاش نافرجام برای ترور نخست وزیر عراق موجی از واکنش های منطقه ای و فرامنطقه ای را در پی داشته است.

پیش از این واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تلاش برای ترور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، با حمله پهپاد انتحاری به منزل مسکونی وی در منطقه خضراء خبر داده بود.

در بیانیه این واحد آمده که منزل مسکونی نخست وزیر هدف حمله پهپاد انتحاری قرار گرفته اما آسیبی به نخست وزیر نرسیده است.

الکاظمی با انتشار ویدئویی با تأیید این خبر اعلام کرده بود که حال وی مساعد است و تأکید کرده که نیروهای امنیتی با جدیت برای ساخت کشور تلاش می کنند و با موشک و پهپاد نمی توان کشور ساخت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا