جنگنده های ترکیه شمال اقلیم کردستان را بمباران کردند

جنگنده های ترکیه امروز پناهگاه های عناصر حزب کارگران در یک روستا از توابع شهر العمادیه اقلیم کردستان را بمباران کردند.

میدل ایست نیوز: شاهدان عینی امروز شنبه از حملات مجدد جنگنده های ترکیه به مناطق مرزی در اقلیم کردستان عراق خبر دادند.

این شاهدان به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفتند: ترکیه با بمباران هوایی کوهستان متین در اطراف روستای سرکلی از توابع شهر العمادیه استان دهوک، پناهگاه های حزب کارگران کردستان (پ ک ک) را هدف قرار داد.

شاهدان اشاره کردند که اطراف روستای مذکور بعد از ظهر امروز دو بار هدف بمباران هوایی ترکیه قرار گرفته است.

پیش از این «دیندار زیباری»، مسئول پاسخگویی به گزارش های بین المللی در دولت اقلیم کردستان عراق گفته بود بیش از 800 روستا در مناطق مرزی اقلیم کردستان در پی درگیری بین عناصر حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و نیروهای مسلح ترکیه تخلیه شده است.

بنابر ارزیابی های صورت گرفته، میزان زیان های وارده به روستاهای مرزی در نتیجه درگیری میان ارتش ترکیه و نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، بیش از هفت میلیارد دینار است.

یادآور می شود شهر العمادیه در استان دهوک و در نزدیکی مرز با ترکیه است که ارتش ترکیه به بهانه حضور نیروهای پ.ک.ک در این منطقه، اقدام به بمباران آن می کند و این امر، باعث وارد آمدن خسارت گسترده ای به شهروندان غیر نظامی شده است.

عملیات زمینی ترکیه در حال حاضر در مناطق هفتانین ، برادوست ، زاخو ، زب سدکان و سوران ، شمال و شرق دهوک متمرکز است.

ترکیه در دو عملیات پنجه برق و پنجه صاعقه مناطق حضور عناصر پ.ک.ک از جمله العمادیه، زاخو، جبل متین، افاشین، باسیان، جبل کیسته و الزاب را هدف حمله قرار می دهد.

درگیری و جنگ ترکیه و پ.ک.ک در شمال عراق موجب شده است بسیاری از ساکنان این مناطق، مهاجرت کرده و خواستار دور کردن جنگ از مناطق مسکونی‌شان شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا