سفر احتمالی محمد بن زاید به ترکیه و دیدار با اردوغان

یک روزنامه بریتانیایی به نقل از منابع مطلعی فاش کرد که ولیعهد ابوظبی به زودی طی سفری رسمی و پس از حدود ده سال به ترکیه سفر، و با اردوغان دیدار می کند.

میدل ایست نیوز: روزنامه «ایندیپندنت» فاش کرد که «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی به زودی برای دیدار با «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه پس از گذشت حدود ده سال به ترکیه سفر می کند.

این روزنامه به نقل از منابع اماراتی مطلع نوشت انتظار می رود ولیعهد ابوظبی که در واقع او زمام دار امور در امارات متحده عربی است، برای گفت وگو با اردوغان وارد ترکیه شود.

منابعی در ترکیه نیز احتمال دادند این سفر طی هفته جاری انجام شود اما موعدی برای آن مشخص نکردند.

به نوشته ایندیپندنت، محمد بن زاید در دیدار با رئیس جمهور ترکیه قرار است درباره مسائل ویژه ای در زمینه های اقتصاد و روابط دوجانبه گفت وگو کند.

منابع مذکور گفتند اقتصاد مهم ترین موضوع برای گفت وگوی بین طرفین و از بارزترین مسائل مورد بررسی، افتتاح یک راه تجاری بین ترکیه و امارات از طریق ایران برای کوتاه تر شدن مدت سفرهای تجاری است.

گفتنی است آخرین سفر رسمی محمد بن زاید به ترکیه در فوریه 2012 بوده است.

روابط ترکیه و امارات طی سال های گذشته به دلایلی نظیر حمایت ترکیه از قطر، پرونده لیبی، سوریه و یمن و اتهام زنی متقابل مبنی بر جاسوسی و عادی سازی روابط بین امارات و اسرائیل، شاهد تنش فزاینده ای بود.

تنش سیاسی بین دو کشور پس از تماس تلفنی بین رئیس جمهور ترکیه و ولیعهد ابوظبی در 30 اوت و رایزنی درباره روابط دوجانبه و راه های تقویت آن، فروکش کرد.

پس از دو هفته از گفت وگوی تلفنی بین دو طرف، یک هیئت اماراتی به ریاست طحنون بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات به ترکیه رفت.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا