سفرای لبنان در عربستان و بحرین: بحران دیپلماتیک با کشورهای شورای همکاری روز به روز وخیم‌تر می‌شود

سفرای لبنان در عربستان و بحرین تصریح کردند بحران دیپلماتیک اخیر با کشورهای شورای همکاری پس از اظهارات قرداحی روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

میدل ایست نیوز: سفرای لبنان در عربستان و بحرین تصریح کردند بحران دیپلماتیک اخیر با کشورهای شورای همکاری پس از اظهارات «جرج قرداحی»، وزیر اطلاع‌رسانی روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

«فوزی کباره»، سفیر لبنان در عربستان و «میلاد نمور»، سفیر این کشور در بحرین در دیدار با کاردینال مار بشاره بطرس الراعی اعلام کردند: بحران دیپلماتیک اخیر از طریق توقف صدور روادید و صادرات لبنان روز به روز در حال وخیم‌تر شدن است و باید برای بازگرداندن امور به روند طبیعی اقدامات لازم انجام شود.

سفرای لبنان اظهار داشتند: در دیدار با پاتریک الراعی بر نقش کشورهای شورای همکاری در کمک به لبنان و حمایت از اقتصاد کشور و لزوم تسریع در بازگرداندن امور به روال پیشین قبل از گسترش یافتن بیشتر شکاف موجود تاکید شد.

این دو دیپلمات لبنانی درباره پیامدهای این بحران بر شهروندان لبنانی مقیم در کشورهای همکاری تاکید کردند موضوع جدی است و در مرحله آتی وخیم‌تر خواهد شد، این بحران پس‌لرزه‌های فاجعه‌باری دارد، صادرات لبنان تنها به عربستان در سال 600 میلیون دلار است لذا کارخانه‌های لبنانی با خطر تعطیلی مواجه خواهند شد.

قرداحی در سخنانی پیش انتخاب به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی در شبکه الجزیره گفته بود: ملت یمن از خود دفاع می کند و به نظر من جنگ یمن بیهوده است و باید متوقف شود.

وی تصریح کرده بود: حوثی‌ها در حال دفاع از خود در برابر تجاوز خارجی هستند، القرداحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امارات و عربستان به یمن تعرض کرده اند، پاسخ داده بود یقینا تجاوز است نه به خاطر اینکه آنها عربستان یا امارات هستند بلکه تجاوزی وجود دارد که 8 سال است ادامه دارد.

در پی پخش این سخنان قرداحی، عربستان، امارات، بحرین و کویت دیپلمات‌های خود را از بیروت احضار کرده و سفرای لبنان را اخراج کردند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا