بررسی طرحی برای حل بحران سیاسی کنونی در جلسه سران عراق

رئیس جمهوری و نخست‌وزیر و رئیس شورای عالی قضائی عراق در جلسه‌ای تحولات سیاسی و امنیتی و مسائل مربوط به انتخابات عراق را بررسی کردند.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهوری و نخست‌وزیر و رئیس شورای عالی قضائی عراق در جلسه‌ای به میزبانی «برهم صالح»، تحولات سیاسی و امنیتی و مسائل مربوط به انتخابات عراق را بررسی کردند.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر رئیس جمهوری عراق، در این جلسه که با حضور «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر، و «فائق زیدان»، رئیس شورای عالی قضائی عراق، برگزار شد حاضران بر ضرورت تقویت امنیت و ثبات در کشور و تحکیم صلح داخلی و وحدت کلمه و مذاکره و تفاهم و تقویت روند دموکراتیک کشور و پایبندی به چارچوب‌های قانونی و هم‌افزایی تلاش‌ها برای تحقق آمال ملت و بهبود شرایط معیشتی و خدماتی تأکید کردند.

در این جلسه بر ضرورت تعیین تکلیف شکایت‌های انتخابات در چارچوب قانون و مبنا دانستن قانون برای هرگونه رسیدگی به مسائل مربوط به انتخابات و رعایت بالاترین حد بی‌طرفی و رفتار حرفه‌ای در روند رسیدگی به شکایت‌ها تأکید شد.

حاضران همچنین طرحی را را بررسی کردند که قرار است با نیروهای سیاسی عراق جهت حل بحران کنونی بررسی شود و راه را برای رفتن به سمت تشکیل حکومتی اثرگذار که منافع عالی کشور را تأمین کند و متناسب با چالش ها و مسائل ملی عراق باشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی را تحقق بخشد فراهم سازد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا