گروه‌های فلسطینی تصمیم بریتانیا در تروریستی خواندن حماس را محکوم کردند

کمیته پیگیری گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین نسبت به پیامدهای تصمیم بریتانیا در معرفی جنبش حماس به عنوان سازمانی تروریستی هشدار داد.

میدل ایست نیوز: کمیته پیگیری گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین نسبت به پیامدهای تصمیم وزارت کشور بریتانیا در معرفی جنبش حماس به عنوان سازمانی تروریستی هشدار داد و آن را «حمله و دشمنی مستقیم با مردم فلسطین و نادیده‌انگاری حق مشروع آنها در مبارزه برای آزادی از چنگال اشغالگری» دانست.

این کمیته در نشست اضطراری خود که در نوار غزه برگزار شد، این تصمیم را در امتداد با سیاست استعماری بریتانیا قلمداد کرد که بار دیگر خود را در موضع هم‌ذات‌پنداری با دولت اشغالگر، فاشیست و نژادپرست قرار داده است.

کمیته پیگیری گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین از پارلمان بریتانیا خواست تا با این تصمیم مخالفت کرده و آن را ملغی کند.

کمیته یاد شده تاکید کرد مردم فلسطین با همه گروه‌ها، نهادها و طیف‌هایش در مخالفت و محکوم کردن این تصمیم دولت بریتانیا در قبال حماس متحد و یکپارچه است و ما این تصمیم را مقدمه و چراخ سبزی به دولت اسرائیل برای تداوم حملات و جنایت‌هایش در حق مردم فلسطین می‌دانیم و دولت بریتانیا نیز در قبال این حملات مسئول است.

این کمیته در پایان اظهار داشت: حماس جزئی اصیل از بافت فلسطین و گروهی مهم در روند آزادسازی مردم فلسطین است و ملت ما اجازه نخواهد داد تا هیچ گروهی به نهادها و گروه‌های ملی‌اش لطمه وارد کنند و با وحدت و انسجام در زمینه‌های مختلف این تصمیم و تبعات آن را ناکام خواهد گذاشت.

وزیر کشور بریتانیا روز گذشته جنبش حماس را سازمانی تروریستی عنوان کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا