جزئیات دیدار وزیر خارجه سوئد با نچیروان بارزانی

دو طرف درباره مسائل مختلفی نظیر انتخابات عراق، داعش، سیستم قضایی این کشور، وضعیت زنان و... رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «آن لیندی»، وزیر امور خارجه سوئد پس از دیدار با مقامات عراقی راهی اقلیم کردستان شد و با «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار به بررسی اوضاع عراق و انتخابات پارلمانی و نتایج آن، روابط بین سوئد و عراق و اقلیم کردستان، فرصت های سرمایه گذاری و بهره برداری از سرمایه های سوئد در اقلیم کردستان پرداختند.

اوضاع آوارگان و پناهندگان و وضعیت اردوگاه الهول در سوریه، تهدیدهای داعش، دموکراسی، حقوق بشر، آزادی و برابری، سیستم قضایی در عراق و اقلیم کردستان و خطرات تغییرات آب و هوایی به ویژه بر عراق از دیگر موضوعات گفت وگوی طرفین بود.

وزیر امور خارجه سوئد و رئیس اقلیم کردستان عراق همچنین بر اهمیت ثبات سیاسی در عراق تفاهم طرف های سیاسی درباره آینده فرآیند سیاسی در کشور و حل هرگونه مشکل درخصوص نتایج انتخابات به گونه ای که منجر به تشکیل دولتی شود که پاسخگوی مطالبات و خواسته های شهروندان عراقی در زندگی و معیشتی بهتر باشد و خدمات برای آنها فراهم کند، تاکید کردند.

دو طرف در بخش دیگری از گفت وگوهای خود درباره مساله اهمیت تداوم تلاش ها برای بهبود وضعیت زنان در عراق و اقلیم کردستان و مشارکت بیشتر و گسترده تر زنان در فرآیند سیاسی و مدیریت کشور تبادل نظر، و بر حفظ دموکراسی، آزادی ها، حقوق بشر، برابری و بهبود سیستم قضایی عراق و محاکم تاکید کردند.

بارزانی و لیندی درباره روابط بین اربیل و بغداد و روابط اقلیم کردستان با کشورهای همسایه و تلاش برای محاکمه تروریست های داعشی، اوضاع کلی منطقه و برخی مسائل دارای اهمیت مشترک نیز رایزنی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا