پادشاه اردن به برپایی کشور مستقل فلسطین و حفظ حاکمیت و ثبات سوریه تاکید کرد

پادشاه اردن که طی سفری رسمی به امارات رفته است، در دیدار با ولیعهد ابوظبی بر برپایی کشور مستقل فلسطین و حفظ حاکمیت، ثبات و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «عبدالله دوم»، پادشاه اردن و «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی درباره تقویت روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه و مسائل کشورهای عربی رایزنی کردند.

به گزارش خبرگزاری اردن، پادشاه این کشور پس از بحرین وارد امارات شد و در کاخ الشاطئ با بن زاید درباره روابط برادرانه بین دو کشور و آخرین تحولات منطقه و مسائل کشورهای عربی گفت وگو کرد.

دو طرف در این دیدار از سطح روابط مستحکم بین اردن و امارات و اهتمام دو کشور به گسترش همکاری در زمینه های مختلف به خصوص اقتصادی ابراز خرسندی کردند.

پادشاه اردن و ولیعهد ابوظبی همچنین بر تقویت شراکت توسعه ای در راستای منافع دو کشور و شکوفایی و توسعه پایدار و ارائه راه حل برای مشکلات و چالش های پیش روی منطقه به گونه ای که آینده ای بهتر را تضمین کند، تاکید کردند.

عبدالله دوم در دیدار با ولیعهد ابوظبی بر اهمیت همکاری برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر بر اساس راه حل ایجاد دو کشور که برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای 4 ژوئن 1967 به پایتختی قدس شرقی را تضمین می کند، تاکید کرد.

وی در رابطه با پرونده سوریه نیز بر حمایت اردن از تلاش ها در جهت حفظ حاکمیت، ثبات، تمامیت ارضی و مردم سوریه تاکید کرد.

از طرفی دیگر ولیعهد ابوظبی بر اهتمام امارات به توسعه همکاری با اردن به ویژه در زمینه های اقتصادی و سرمایه گذاری و تجاری، انرژی و محیط زیست در راستای خدمت به توسعه پایدار و تحقق آرمان های دو کشور تاکید کرد.

عبدالله دوم که روز گذشته در بحرین با پادشاه این کشور دیدار و گفت وگو کرد، صبح امروز طی سفری رسمی وارد امارات شد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا