وزارت گردشگری ایران: اولویت ما ساماندهی سفر گردشگران عراقی به کشور است

معاون وزارت گردشگری ایران گفت که ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی و تلاش برای توزیع جغرافیایی سفر آنها از اولویت‌های وزارت گردشگری در بازار گردشگری عراق است.

میدل ایست نیوز: معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران گفت که ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی و تلاش برای توزیع جغرافیایی سفر آنها در سراسر کشور و نیز افزایش مدت زمان ماندگاری‌ حضورشان، از اولویت‌های وزارت گردشگری در بازار گردشگری عراق است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علی‌اصغر شالبافیان در دیدار با ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد؛ گفت: در تلاش هستیم تا با ساماندهی وضعیت گردشگران عراقی که با اهداف مختلف زیارت، درمان، سلامت و سیاحت به کشورمان سفر می‌کنند؛ میزبانی شایسته‌ای از آنها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بازار گردشگری عراق از اولویت‌های مهم همکاری‌های بین‌المللی به شمار می‌آید، افزود: ایجاد ساختار نظام‌مند در زمینه گردشگران ورودی به کشور و فراهم آوردن شرایط ایمن میزبانی در ایام کرونا، رویکرد اصلی ما پس از آغاز صدور مجدد روادید به حساب می‌آید؛ از این رو در تلاش هستیم با از میان برداشتن موانع و چالش‌های موجود در بخش گردشگری دو کشور به راهکارهای اجرایی مورد توافق دو طرف دست یابیم.

همچنین در این نشست ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق نیز نسبت به هر گونه همکاری در تقویت بازار گردشگری دو کشور اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین به فعالیت برخی افراد سودجو در ارائه خدمات گردشگری تاکید کرد و گفت: بسیار خرسندم که ساماندهی گردشگران عراقی از اولویت‌های وزارت گردشگری ایران است.

پیرو این دیدار، نشست‌های بخش خصوصی دو کشور در قالب B2B نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا