کمیساریای انتخابات عراق: اظهارات پلاسخرت تاکیدی بر سلامت انتخابات عراق است/پنجشنبه بازشماری آرا به صورت کلی به پایان می رسد

کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق در واکنش به اظهارات پلاسخرت در سازمان ملل گفت این اظهارات بر صحت و سلامت انتخابات اکتبر در عراق تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق تاکید کرد اظهارات جنین هنیس پلاسخرت، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق در شورای امنیت درباره انتخابات عراق، تاکیدی بر سلامت انتخابات اکتبر عراق است.

عماد جمیل، عضو تیم رسانه ای کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق با بیان این مطلب، تصریح کرد که حمایت بین المللی چیز جدیدی نیست بلکه از زمان پایان فرآیند انتخابات ادامه دارد و این تاکیدی بر آن است که انتخابات اخیر نمونه و متفاوت با انتخابات قبلی بوده است.

وی درباره بازشماری دستی صندوق های رای نیز گفت که پنجشنبه بازشماری دستی به صورت کلی به پایان می رسد.

جمیل افزود که پس از آن هیئت قضایی ده روز فرصت دارد تا به صورت قطعی تصمیم گیری کند اما این فرآیند به دلیل شکایت های اندک زمان کمتری می برد.

این عضو تیم رسانه ای کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق گفت پس از قطعی شدن نتایج توسط هیئت قضایی، نتایج به کمیساریای داده می شود و کمیساریا نتایج نهایی را اعلام خواهد کرد.

گفتنی است انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق دهم اکتبر 2021 در سراسر عراق برگزار شد.

روز گذشته پلاسخرت در گزارش خود در شورای امنیت سازمان ملل گفت انتخابات اکتبر عراق به طور کلی سالم ارزیابی شد و از مقامات و احزاب عراق خواست نتایج انتخابات پارلمانی عراق را به رسمیت بشناسند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا