دومین نشست کمیته قضایی مشترک پیگیری پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس برگزار شد

دومین نشست کمیته قضایی مشترک پیگیری پرونده ترور شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس درجهت تکمیل بررسی این پرونده و شواهد موجود برگزار شد.

میدل ایست نیوز: شورای عالی قضایی عراق امروز از برگزاری دومین نشست کمیته قضایی مشترک پیگیری پرونده ترور شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس خبر داد.

در بیانیه شورای عالی قضایی عراق آمده است که کمیته قضایی مشترک بین عراق و ایران، نشست دوم خود را برگزار کرد.

این نشست درجهت تکمیل بررسی پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس و شواهد موجود برگزار شد.

در بیانیه مشترک این کمیته پس از برگزاری دومین نشست خود آمده است: پس از دو روز مذاکره، در پایان نشست تصمیم بر آن شد تا همه اقدامات قضایی و حقوقی ممکن برای پیگرد و مجازات عاملان و عناصر دست اندکار جنایت ترور اتخاذ شود و همکاری دوجانبه برای تکمیل تحقیقات جاری قضایی بین دو کشور ادامه یابد.

کمیته قضایی مشترک بین دو کشور همچنین تصمیم گرفت از همه امکانات و ظرفیت های موجود برای تکمیل اطلاعات مورد نیاز طبق توافقنامه همکاری حقوقی و قضایی در مسائل جنایی بین دو دولت عراق و ایران و نمایندگی های قضایی استفاده شود.

این کمیته به فعالیت خود در کوتاه ترین زمان ممکن ادامه می دهد تا از تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای تحقیقات قضایی اطمینان حاصل شود و نشست آتی نیز ماه بعد در تهران برگزار خواهد شد.

بیانیه مشترک توسط مسلم متعب مدب، رئیس سازمان نظارت قضایی و مصطفی سید اشرفی، معاون دادستان کل استان تهران و نماینده دیوان بین المللی به امضا رسید.

پیش از این هیئت ایرانی مسئول پیگیری پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس، با فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراقالسومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا