پلاسخرت در دیدار با العامری بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر در عراق تأکید کرد

پلاسخرت در دیدار با العامری بر ضرورت یافتن راه حل های سیاسی جدی و تشکیل دولتی فراگیر که آمال ملت عراق را تأمین کند تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: یک روز بعد از انتقاد شدید رئیس ائتلاف فتح از عملکرد دفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق، «جنین هنیس پلاسخرت»، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور عراق، با «هادی العامری»، رئیس ائتلاف فتح، دیدار کرد.

پلاسخرت با انتشار توئیتی تأکید کرد که در دیدار با رئیس فتح ابراز امیدواری کرده که کمیساریای عالی مستقل انتخابات و هیئت قضائی با استقلال کامل به شکایت های انتخاباتی رسیدگی کنند.

او افزود که در این دیدار بر ضرورت یافتن راه حل های سیاسی جدی و تشکیل دولتی فراگیر که آمال ملت عراق را تأمین کند تأکید کرده است.

پیش از این العامری، با انتقاد شدید از عملکرد رئیس دفتر سازمان ملل در عراق تأکید کرد که اقدامات «جنین هنیس پلاسخرت» موجب متزلزل شدن اعتماد به عملکرد دفتر نمایندگی سازمان ملل شده است.

او گفت که همکاری گسترده و روابط خوبی با دفتر سازمان ملل در عراق دارد و به نقش سازنده آن ایمان دارد، اما اقدامات رئیس این دفتر و آنچه العامری دخالت‌های وی در انتخابات و نتایج آن خواند «اعتماد ما را متزلزل کرده است».

العامری افزود که رئیس دفتر سازمان ملل باید در چارچوب مسئولیت‌های خود عمل کند و طوری رفتار نکند که انگار رئیس کمیساریای انتخابات است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا