تدابیر شدید امنیتی در اطراف منطقه خضراء در آستانه تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات

منابع خبری از تدابیر شدید امنیتی در اطراف منطقه خضراء بغداد همزمان با احتمال تشدید تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات خبر داده‌اند.

میدل ایست نیوز: منابع خبری از تدابیر شدید امنیتی در اطراف منطقه خضراء بغداد همزمان با احتمال تشدید تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات خبر داده‌اند.

یک مقام امنیتی عراق به خبرگزاری «آناتولی» گفت که نیروهای مبارزه با اغتشاش و دیگر نیروهای امنیتی در آستانه ازسرگیری تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات، تدابیر امنیتی در اطراف منطقه خضراء را تشدید کرده‌اند.

این منبع که نخواسته نامش فاش شود تأکید کرده که یکی از ورودی‌های منطقه خضراء که نزدیک به محل تجمع معترضان است کاملا بسته شده است.

روز گذشته کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق از اتمام بازشماری دستی 870 صندوق رأی که به حکم هیئت قضائی انجام شده بود خبر داد.

قرار است تا چند روز آینده نتایج نهائی انتخابات از سوی شورای قضائی اعلام شود. این نتایج باید به تأیید دادگاه فدرال عراق برسد.

نتایج اعلام شده با اعتراض گسترده برخی نیروهای سیاسی به خصوص گروه‌های شیعه همراه شده و آنان از حدود یک ماه پیش در اطراف منطقه خضراء تجمع کرده‌اند. این تجمع در روزهای جمعه با تظاهرات همراه می‌شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا