عراق: آماده پرداخت بدهی های مربوط به واردات گاز از ایران هستیم

وزارت برق عراق ضمن تأکید بر آمادگی خود برای پرداخت بدهی هایش به ایران بابت خرید گاز، تأکید کرد که با ایران درباره تأمین گاز مذاکره می کند.

میدل ایست نیوز: وزارت برق عراق ضمن تأکید بر آمادگی خود برای پرداخت بدهی هایش به ایران بابت خرید گاز، تأکید کرد که با ایران درباره تأمین گاز مذاکره می کند.

«احمد موسی العبادی»، سخنگوی وزارت برق عراق، تأکید کرد که این وزارتخانه برای افزایش تولید و ایجاد نیروگاه های تبدیلی و بهبود انتقال برق در شبکه برق تلاش می کند.

او گفت که هیئت های دولتی عراق با طرف ایرانی درباره واردات گاز به اندازه نصف آنچه میان دو کشور قرارداد امضا شده مذاکره می کنند.

العبادی افزود عراق در فصل تابستان 70 میلیون متر مکعب گاز و در فصل زمستان 50 میلیون متر مکعب نیاز دارد و افزود که با وجود تلاش های وزارت نفت عراق فعلا به واردات گاز نیاز دارد.

وی گفت که وزارت برق در نامه های رسمی به طرف های صادرکننده گاز بر آمادگی کامل خود برای پرداخت بدهی های مربوط به واردات گاز ابراز آمادگی کرده است.

او گفت که هیئتی دولتی به عضویت وزیر دارایی و وزیر برق و مدیر کل بانک تجاری عراق برای بررسی بدهی های عراق بابت فروش نفت به ایران سفر کرده است.

العبادی افزود که عراق در این فصل 50 میلیون متر مکعب گاز نیاز دارد اما در حال حاضر 8 میلیون متر مکعب فراهم است چون صادرات گاز از ایران مدتی است که متوقف است و این وضعیت بر تأمین برق کشور تأثیر می گذارد.

او گفت که عراق در پی متنوع کردن منابع خرید گاز خود است و قراردادهای موجود حکم پروتکل بین المللی را دارد که طرفین باید متعهد به اجرای آن است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا