الخزعلی: اتهام به گروه‌های مقاومت در حمله ساختگی به منزل الکاظمی بازی با آتش است

دبیرکل جنبش عصائب اهل حق عراق مطابقت 100 درصدی نتایج پس از شمارش دستی آرا «مضحک» توصیف کرد.

میدل ایست نیوز: «قیس الخزعلی»، دبیرکل جنبش عصائب اهل حق عراق مطابقت 100 درصدی نتایج پس از شمارش دستی آرا «مضحک» توصیف کرد.

الخزعلی در سخنانی درباره تحولات صحنه سیاسی عراق گفت: همه طیف‌های عراقی جز 3 طیف سیاسی به نتیجه انتخابات اعتراض دارند و بسیاری از مشارکت‌کنندگان در فرایند انتخاباتی یقین دارند که نتایج ساختگی و تقلبی است.

وی افزود: گروه‌های سیاسی شرکت‌کننده در انتخابات و هیات نماینگی اتحادیه اروپا وجود ابهامات در نتایج انتخابات را اثبات کردند و 6200 صندوق انتخاباتی در زمان معین بسته نشده است.

دبیرکل عصائب اهل حق گفت: کمیساریای عالی انتخابات ثابت کرد که توان برگزاری انتخاباتی سالم را ندارد و باید همه صندوق‌هایی که باطل اعلام شده است مورد بازشماری دستی قرار گیرند.

وی اظهار داشت: وضعیت کشور پیش از انتخابات بد بود و بر اساس آن، توافق شد انتخابات زودهنگام برای حرکت به سمت وضعیت بدتر برگزار شد و کمیساریا می‌بایست اقدامات فنی خود را پیش از انحلال به پارلمان ارائه می‌کرد.

الخزعلی در ادامه گفت: برخی گروه‌ها بر مراکز انتخاباتی اعمال تسلط کرده و ناظران گروه‌های سیاسی را اخراج کردند همچنین این تخلف‌های بزرگ در گزارش پلاسخرت به شورای امنیت انعکاس نیافته است؛ شورایی که نتایج انتخاباتِ به تایید نهایی نرسیده را تبریک گفت.

وی تصریح کرد: حمله به منزل «مصطفی الکاظمی» غیر واقعی و ساختگی است و علامت‌های سوال زیادی درباره این حمله وجود دارد.

الخزعلی گفت: روایت‌های دولت درخصوص حمله به منزل الکاظمی متناقض است بدین معنا که این حمله غیر واقعی و کذایی است.

دبیرکل عصائب اهل حق با بیان اینکه فارغ از صحت و عدم صحت این مساله باید درباره آن تحقیق شود، اظهار داشت: علامت‌های سوال زیادی درباره این حمله وجود دارد چرا که بقایای پهپادها و یا آثاری از آن وجود ندارد.

الخزعلی با بیان اینکه اگر حمله به منزل الکاظمی صحت داشته باشد، به هیچ عنوان نمی‌توان در قبال آن سکوت کرد، اظهار داشت: تلاش برای اتهام گروه‌های مقاومت، بازی با آتش و کشاندن کشور به بحرانی بزرگ است.

وی ادامه داد: الکاظمی به هنگام اعلام این حمله کذایی، در خانه نبود و وی نپذیرفت که گروه‌های مقاومت در روند تحقیقات حضور داشته باشند؛ امری که شک و تردیدها را افزایش داده است.

دبیرکل عصائب اهل حق در پایان گفت: ما نامه‌ای به کمیته تحقیقات درباره حمله به منزل الکاظمی فرستادیم و باید ادله ملموس و اثبات‌های واقعی ارائه کنند و نه ادعاها و خبرهای رسانه‌ای و فیسبوکی زیرا وضعیت عراق تاب تحمل بیش از این را ندارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفراتشفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا