رئیس دفتر سیاسی حماس: تا اسرای ما آزاد نشوند، اسرای اسرائیلی رنگ آزادی را نخواهند دید

اسماعیل هنیه با اشاره به اینکه مساله اسرا در راس اولویت های جنبش حماس قرار دارد، گفت تا زمانی که اسرای فلسطینی آزاد نشوند، اسرای اسرائیلی آزاد نخواهند شد.

میدل ایست نبوز: «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که 4 نظامی اسیر اسرائیلی نزد گردان‌های القسام تا زمانی که اسرای فلسطینی آزاد نشوند، رنگ آزادی را نخواهند دید.

وی در سخنانی در گردهمایی عربی بین‌المللی در حمایت از اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل گفت که مساله اسرا در راس اولویت‌های حماس قرار دارد و این جنبش برای پیشبرد این پرونده در دو مسیر حرکت می‌کند: نخست حمایت از نبرد اسرا برای رسیدن به یک زندگی شرافتمندانه در داخل زندان‌ها و دوم تلاش برای آزادی آنان از زندان اسرائیل.

هنیه با اشاره به موفقیت حماس در آزادی بیش از یک هزار اسیر فلسطینی در جریان قرارداد وفاداری با آزادگان که ثابت کرد اسرائیل جز با زور حاضر به انجام هیچ کاری نخواهد شد، تصریح کرد که اوضاع قبل از نبرد شمشیر قدس که منطقه را در برابر زوال و نابودی اسرائیل و یکسره کردن نبرد تاریخ با پروژه صهیونیسیم در سرزمین فلسطین قرار داد همانند بعد از آن نخواهد بود.

وی بار دیگر نسبت به عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با اسرائیل که هدف از آن ایجاد همپیمانی‌های نظامی و امنیتی در منطقه به رهبری اسرائیل است، هشدار داد و سفر وزیر خارجه اسرائیل به مراکش و امضای توافقنامه‌های امنیتی بین دو طرف را مایه تاسف و دردناک خواند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا