مقام عراقی: «نتایج غافلگیرکننده» تحقیقات درباره تیراندازی در تظاهرات انتخاباتی و ترور الکاظمی به زودی اعلام می شود

یک مقام دولتی عراقی گفت که کمیته‌های تحقیقات درباره تیراندازی در تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات و نیز حادثه ترور نخست‌وزیر عراق به نتایج جدی و ملموس رسیده‌اند.

میدل ایست نیوز: یک مقام دولتی عراقی به نشریه «الشرق الاوسط» گفت که کمیته‌های تحقیقات درباره حوادث مربوط به تیراندازی در تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات و نیز حادثه ترور نخست‌وزیر عراق به نتایج «جدی و ملموس» رسیده‌اند.

به گفته این مقام به در کمیته اول که به حوادث تیراندازی به معترضان به نتایج انتخابات می‌پردازد دستگاه امنیت الحشد الشعبی نقش مهمی را در تحقیقات و رسیدن به نتایج داشته و در مورد حادثه ترور «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، هم یک کمیته فنی مسئول بررسی ابعاد جنایی حادثه شده است.

این مقام به «الشرق الاوسط» گفت که احتمالا تا چند روز آینده شاهد غافل‌گیری در اعلام نتایج تحقیقات در هر دو پرونده باشیم و بسیاری از ابهامات با اسناد و مدارکی که به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید برطرف خواهد شد.

همزمان یک مقام مطلع خبرگزاری «الفرات نیوز» عراق گفت که نتایج تحقیقات درباره پرونده ترور مصطفی الکاظمی امروز (یکشنبه 28 نوامبر) اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر برخی رسانه‌های عراقی از بازداشت مدیر اداره مبارزه با مواد منفجره در وزارت کشور با رتبه سرتیپ به علت معدوم کردن یکی از مواد منفجره عمل نکرده که در پشت بام خانه الکاظمی کشف شده بود خبر دادند.

روز گذشته، «مشرق عباس»، مشاور نخست‌وزیر عراق، با انتشار توئیتی نوشت که تا چند روز آینده برخی حقایق و فیلم‌ها و عکس‌ها و شواهد مربوط به حمله تروریست‌ها به نخست‌وزیر عراق علنی خواهد شد.

او افزود که به تلاش‌ها برای انحراف افکار عمومی اعتنایی نمی‌کنیم و برای کسانی که از سر ناآگاهی از این تلاش‌ها تأثیر می‌پذیرند متأسفیم و تأکید کرد که «حقیقت همیشه زنده خواهد ماند».

روز جمعه نیز «مقتدی صدر» با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که از مسائلی که به هیچ وجه نباید از آن گذشت موضوع اقتدار حکومت است و حمله به منزل رئیس هیئت دولت تعرض آشکار و صریح حاکمیت و اقتدار حکومت و تلاش برای ایجاد فتنه و بر هم زدن امنیت عراق است.

صدر افزود که در این راستا باید «آنچه روشن شده» علنی شود و توضیح داد که منظورش علنی شدن نتایج تحقیقات در این باره و بازداشت «تروریست‌ها»یی است که به این «اقدام شرم‌آور تروریستی» دست زده‌اند و مجازات آنهاست.

او گفت که اگر چنین نشود «مجبور می‌شویم خودمان در آینده موضوع را علنی کنیم».

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الشرق الاوسط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا