دیدار و گفت وگوی میشل عون با امیر قطر در دوحه

دو طرف در این دیدار با حضور هیئت لبنانی و قطری درباره روابط دوجانبه و حمایت قطر از لبنان گفت وگو کردند

میدل ایست نیوز: «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان که برای شرکت در مراسم افتتاح فوتبال جام ملت های عربی 2021 در دوحه به قطر سفر کرده است، با «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار با حضور هیئت لبنانی و قطری درباره روابط دوجانبه و حمایت قطر از لبنان گفت وگو کردند و سپس گفت وگوی محرمانه ای نیز داشتند.

رئیس جمهوری لبنان در گفت وگو با روزنامه قطری الرایه گفت: سفر به قطر بیانگر عمق دوستی و روابط قوی بین دو کشور است.

وی ضمن قدردانی و تشکر از قطر بابت ایستادگی کنار لبنان پس از انفجار بندر بیروت، گفت دیپلماسی قطر در محافل منطقه ای و بین المللی حاضر است و جهان امروز به اولویت دادن به زبان عقل و گفت وگو بجای منازعه و دوری نیاز دارد.

رئیس جمهوری لبنان گفت منازعات سیاسی و ملاحظات شخصی مانع از اجرای طرح برق شد و مردم لبنان همه این افرادی که سنگ اندازی کردند را می شناسند.

عون تصریح کرد که از امیر قطر می خواهد دستور سرمایه گذاری در لبنان را بدهد به ویژه با توجه به اینکه زمینه در حال حاضر مناسب و فراهم است.

عون ادامه داد: من طرفدار تفکیک قوا هستم و در کار قوه قضائیه دخالت نمی کنم و از جزئیات انفجار بندر اطلاعی ندارم و عکس های ارائه شده از سوی روسیه را ندیدم بلکه درخواست کردم که به قوه قضائیه تحویل داده شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا