ارزیابی پنتاگون از حضور نظامی امریکا در جهان: «بررسی بیشتر وضعیت در خاورمیانه»

در مورد خاورمیانه و به طور خاص عراق و سوریه، توصیه شده که حمایت از عملیات علیه داعش ادامه پیدا کند و توانمندی‌های شرکا و متحدان امریکا افزایش یابد.

میدل ایست نیوز: یک مقام بلندپایه در وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) نتایج ارزیابی پنتاگون از حضور نظامی امریکا در سراسر جهان را علنی کرد.

به گزارش «الحره» این مقام تأکید کرد که در ارزیابی پنتاگون از وضعیت نیروهایش در سطح جهان توصیه شده که همکاری با متحدان امریکا برای جلوگیری از هرگونه اقدام از جانب چین یا کره شمالی افزایش یابد.

این ارزیابی همچنین توصیه کرده که نیروی بازدارنده امریکا در برابر روسیه افزایش یابد و ناتو تقویت شود.

در مورد خاورمیانه و به طور خاص عراق و سوریه، هم توصیه شده که حمایت از عملیات علیه داعش ادامه پیدا کند و توانمندی‌های شرکا و متحدان امریکا افزایش یابد.

در این ارزیابی همچنین بر بررسی بیشتر الزامات حضور در خاورمیانه به منظور برآورد دقیق حجم حضور نظامی امریکا در منطقه و حفظ نیروی بازدارنده در برابر ایران و گروه‌های نیابتی‌اش تأکید شده است.

ایالات متحده اخیرا اعلام کرده که تا یک ماه دیگر همه نیروهای رزمی خود را از عراق خارج می‌کند اما به حضور مستشاران و نیروهای آموزشی خود و همکاری با نیروهای عراقی در عرصه مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهد.

امریکا در سوریه نیز حضور نظامی دارد و از نیروهای کرد حمایت می‌کند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الحره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا