ائتلاف علاوی: نتایج کنونی انتخابات به تشدید اختلافات و وخیم‌تر شدن اوضاع می‌انجامد

ائتلاف تحت رهبری علاوی مجددا بر مخالفت خود با نتایج انتخابات پارلمانی تاکید و اعلام کرد این نتایح منجر به افزایش اختلافات و بدتر شدن وضعیت می‌شود.

میدل ایست نیوز: ائتلاف الوطنیه به رهبری «ایاد علاوی» مجددا بر مخالفت خود با نتایج انتخابات پارلمانی تاکید کرد و افزود: این نتایح منجر به افزایش اختلافات و بدتر شدن وضعیت می‌شود.

ائتلاف الوطنیه در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر مخالفت قاطع خود با نتایج اعلام شده توسط کمیساریای عالی انتخابات، هشدار داد این نتایج به تشدید اختلافات سیاسی و مردمی و بدتر و پیچیده‌تر شدن اوضاع در همه زمینه‌ها خواهد انجامید.

ائتلاف به رهبری علاوی افزود: همه موارد منفی که پیشتر درباره عملکرد کمیساریا و برگزاری انتخابات پیش، هنگام و پس از انتخابات هشدار آن را دادیم، اکنون پس از خارج شدن امور از کنترل و ناتوانی در مدیریت صحیح فرایند انتخاباتی اثبات شده است و این موضوعی است که ما پیش‌بینی آن را کرده بودیم زیرا این نهاد آماده نبوده و آموزش لازم را برای این نقش‌آفرینی ندیده بود.

الوطنیه ادامه داد: ما به اقدامات قانونی برای شکایت درباره نتایج انتخابات و تخلف و تقلب‌های صورت گرفته در آن ادامه خواهیم داد.

این ائتلاف ضمن ابراز تاسف شدید از نقش تماشاچی «ناظران بین‌المللی»، اظهار داشت: در این انتخابات صوری، اراده میلیون‌ها عراقی مصادره شد و این انتخابات که نمی‌تواند مرهمی برای زخم‌هایی مردم عراق باشد و تبدیل به آغاز مشکلات خطرناک خواهد شد.

ائتلاف تحت رهبری علاوی در پایان از دادگاه فدرال خواست تا در تایید نتایج مشوش انتخابات و تکمیل رسیدگی به شکایت‌ها درنگ و دقت بیشتری داشته باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا