جزئیات نشست مقامات نظامی و امنیتی بلندپایه عراق و اقلیم به ریاست فرماندهی عملیات مشترک

جانشین فرمانده عملیات مشترک عراق با حضور فرماندهان امنیتی و نظامی با دبیرکل وزارت پیشمرگه دیدار و درباره تقویت همکاری مشترک رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: سرلشکر عبدالامیر الشمری، جانشین فرمانده عملیات مشترک عراق با حضور رئیس ستاد عملیات ارتش، فرمانده نیروی زمینی و مدیر اطلاعات نظامی و فرماندهان عملیات دیالی و کرکوک با جبار یاور، مدیرکل وزارت پیشمرگه دیدار و درباره تقویت همکاری مشترک رایزنی کرد.

در این دیدار درباره یکپارچه‌سازی تلاش‌های امنیتی و نظامی برای مقابله با حملات داعش، تقویت راهبرد همکاری و تفاهم امنیتی و نظامی در مناطق مورد مناقشه تبادل نظر کردند.

دو طرف در این دیدار بر تامین امنیت همه استان‌ها عراق با همت ملی واحد و نیز تقویت و افزایش همکاری اطلاعاتی و عملیاتی میان نیروهای فدرال و پیشمرگه برای مبارزه با عملیات تروریستی و ممانعت از وقوع آن توافق کردند.

حاضران در این نشست در ادامه درخصوص همکاری در چارچوب حمایت لجستیک و یکپارچه‌سازی تلاش‌ها برای مبارزه با داعش و توافق بر سر تداوم دیدارهای دوجانبه میان فرماندهان امنیتی و نظامی برای وضع نگرشی آشکار برای مقابله با تروریسم بحث و تبادل نظر کردند.

شایان ذکر است که فرمانده کل نیروهای مسلح پس از حمله اخیر داعش بر اهمیت هماهنگی همکاری‌ها برای مقابله با داعش تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا