فیصل المقداد خواستار افزایش حضور شرکت های دولتی و خصوصی ایرانی در بازار سوریه شد

وزیر امور خارجه سوریه در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران خواستار افزایش حضور شرکت های دولتی و خصوصی ایرانی در بازار سوریه شد.

میدل ایست نیوز: «فیصل المقداد»، وزیر امور خارجه سوریه که برای انجام یک سفر رسمی به تهران سفر کرده است؛ صبح امروز با «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه و مناسبات دوجانبه با وی گفت وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با تبیین شرایط حاکم بر منطقه گفت: امریکا از فروپاشی داعش در سوریه و عراق و پیروزی جبهه مقاومت که موجب افزایش قدرت راهبردی این جبهه شده به شدت عصبانی است و به دنبال بحران آفرینی های جدید است.

وی، توطئه ایجاد بحران امنیتی در سوریه را یک طرح آمریکایی-صهیونیستی ذکر کرد و نسبت به پیامدهای خطرناک آن که می تواند امنیت کل منطقه را دچار آسیب کند، هشدار داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با بیان اینکه اشغالگری از سوی هر کشوری در سوریه موجب استمرار ناامنی و گسترش دامنه خشونت خواهد شد، خاطر نشان کرد: سرنوشت هرگونه تجاوز و اشغالگری در تاریخ جز عقب نشینی و شکست خفت بار چیز دیگری نبوده است.

وی با محکوم کردن تجاوز مستمر اسرائیل به خاک سوریه این حملات را در استمرار تجاوزات وحشیانه اسرائیل به فلسطین و لبنان برشمرد و تصریح کرد: مقاومت و ستیز قهرآمیز، تنها راه دفع غده ی سرطانی صهیونیسم از منطقه است.

شمخانی با اشاره به روابط راهبردی ایران و سوریه در حوزه های سیاسی و امنیتی، تسری آن به سایربخش ها به ویژه حوزه اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و آمادگی کامل ایران را در این زمینه اعلام کرد.

وزیر امور خارجه سوریه نیز در این ملاقات با تشکر از حمایت های  همه جانبه تهران از مردم و دولت سوریه اظهار داشت: با شکست جبهه متحد تروریسم و ایجاد ثبات نسبی در سوریه فصل جدیدی در همکاری های دو کشور با اولویت مناسبات اقتصادی آغاز شده است.

وی حضور نظامی غیر قانونی آمریکا در سوریه را ناقض اصل حاکمیت و تجاوز به تمامیت ارضی این کشور عنوان کرد و افزود: آمریکا به دنبال احیای هسته های تروریستی برای جلوگیری از ایجاد ثبات پایدار در سوریه است.

فیصل المقداد تداوم شرارت اسرائیل در منطقه و تجاوز نظامی مکرر به سوریه را مصداق واقعی تروریسم دولتی و اقدامی تحریک آمیز ذکر کرد و اظهار داشت :تروریسم، تجاوز نظامی و تحریم های ظالمانه نمی تواند خللی در اراده ملت سوریه برای مقاومت در برابر زورگویی و زیاده خواهی دشمنان بوجود آورد.

وی با اشاره به ظرفیتهای گسترده اقتصادی قابل تبادل میان دو کشور و استقبال مردم سوریه از کالاهای با کیفیت ایرانی خواستار افزایش حضور شرکت های دولتی و خصوصی ایرانی در بازار سوریه شد.

المقداد روز گذشته با «حسین امیر عبداللهیان»، وزیر امور خارجه ایران و «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور ایران دیدار و گفت وگو کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
نور نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا