افشاگری نشریه امریکایی از دارایی های «مسرور بارزانی» در امریکا

بارزانی از طریق یک شرکت صوری ثبت‌شده در ایالت دیلاویر امریکا، یک ساختمان کامل در ویرجینیای امریکا و چند داروخانه در فلوریدا خریداری کرده است.

میدل ایست نیوز: نشریه امریکایی American Prospect در گزارشی درباره دارایی‌های «مسرور بارزانی»، رئیس دولت ایالتی کردستان عراق، افشاگری کرد.

در گزارش این نشریه که «زک کاپلین»، متخصص افشار معامله‌های محرمانه، آن را تهیه کرده، بارزانی از طریق یک شرکت صوری ثبت‌شده در ایالت دیلاویر امریکا، یک ساختمان کامل در ویرجینیای امریکا و چند داروخانه در فلوریدا خریداری کرده است.

این گزارش تأکید کرده که این اموال «قطره‌ای در برابر دریای سرمایه‌های کلان خاندان بارزانی در امریکا و کشورهایی اروپایی است».

کاپلین افزوده که کشف این اموال نتیجه اشتباه تصادفی یک وکیل بوده که اشتباها سندی را نشان داده که در آن نام مسرور بارزانی و برادرش مخسی بارزانی (فرزندان مسعود بارزانی) دیده می‌شود.

بر اساس این گزارش، این اسناد نشان می‌دهد که آنان کاخ‌های بزرگ و مجللی هم در ویرجینیا و کالیفورنیا دارند.

در این گزارش، با اشاره به اتهاماتی که درباره سوءاستفاده از قدرت و سرکوب و شکنجه فعالان مطبوعاتی و سیاسی متوجه مسرور بارزانی است، تأکید شده که اقلیم کردستان در عمل «املاک موروثی خاندان بارزانی» شمرده می شود.

در ادامه این گزارش آمده که بارزانی‌ها از یک شرکت هلندی متخصص در ثبت شرکت‌های صوری و پنهان کردن مالکان واقعی آنها استفاده کرده‌اند و از این راه بسیاری از اموال خود را به امریکا منتقل کرده و املاک گوناگون از جمله چند کاخ خریداری کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، خاندان بارزانی با فروش غیر قانونی نفت و قراردادهای نفتی غیر شفاف ثروت کلانی به هم زده‌اند از جمله اموال یک شرکت وابسته به برادر مسرور بارزانی 1.27 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

تهیه کننده این گزارش افزوده که گزارش خود را فقط به اموال خاندان بارزانی در امریکا اختصاص داده و حجم عظیمی از اموال آنها در اروپاست.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العالم الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا