نمایندگان اردنی در اعتراض به امضای توافق«انرژی درمقابل آب» با اسرائیل، صحن پارلمان را ترک کردند+فیلم و تصاویر

شمار زیادی از نمایندگان پارلمان اردن در اعتراض به حضور مسئولان امضاکننده توافق «انرژی در مقابل آب» با اسرائیل و امارات صحن پارلمان را ترک کردند.

میدل ایست نیوز: شمار زیادی از نمایندگان پارلمان اردن در اعتراض به حضور مسئولان امضاکننده توافق «انرژی در مقابل آب» با اسرائیل و امارات صحن پارلمان را ترک کردند.

در جلسه علنی پارلمان اردن، «صالح العرموطی»، نماینده پارلمان در سخنانی خواهان این شد که مسئولان امضا کننده توافق انرژی در برابر آب با اسرائیل و امارات صحن پارلمان را ترک کنند.

العرموطی گفت: اگر آنها صحن پارلمان را ترک نکنند، من ترک خواهم کرد.

در مقابل، «عبدالکریم الدغمی»، رئیس پارلمان اردن درخواست العرموطی را مخالف آیین‌نامه داخلی پارلمان دانست؛ امری که منجر به ترک صحن پارلمان از سوی العرموطی شد.

پارلمان اردن پیشتر جلسه‌ای را برای گفت‌وگو با دولت به منظور بررسی توافق مذکور با اسرائیل مشخص کرده بود.

در پی خروج العرموطی از پارلمان در اعتراض به توافق یاد شده، شمار زیادی از نمایندگان با وی همراهی کرده و صحن پارلمان را ترک کردند و جلسه از حدنصاب افتاد.

اردن از فقیرترین کشورهای جهان از حیث دسترسی به منابع آبی به شمار می‌رود. گزارش‌ها حاکی است که طی سال‌های گذشته حجم آب انباشته شده در پشت سدها در اردن به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است، به‌طوری که در سال ۲۰۲۰ سدهای اردن با کمبود ۸۰ میلیون متر مکعبی آب روبه‌رو بودند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا