اسرائیل خانه یک فلسطینی در جنوب کرانه باختری را تخریب کرد

نظامیان اسرائیلی با چند دستگاه خودرو، خانه یک شهروند فلسطینی واقع در جنوب کرانه باختری را تخریب کردند.

میدل ایست نیوز: نظامیان اسرائیل امروز سه شنبه به شهرک نحالین در غرب بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری یورش بردند و خانه یک شهروند فلسطینی را تخریب کردند.

«هانی فنون»، شهردار نحالین تاکید کرد که نظامیان اسرائیلی با چند دستگاه خودروی نظامی وارد این منطقه شدند و خانه یک شهروند فلسطینی را تخریب کردند.

این خانه یک ساختمان دو طبقه بود که در 80 مترمربع زمین احداث شده بود.

نظامیان اسرائیلی با شلیک گاز اشک‌آور و نارنجک‌های صوتی اقدام به متفرق کردن فلسطینیانی کردند که برای جلوگیری از تخریب این خانه تجمع کرده بودند.

گزارش سازمان ملل که ابتدای ماه نوامبر منتشر شده بود، حاکی از آن بود که عملیات تخریب منازل فلسطینیان در کرانه باختری و قدس شرقی، در سال 2021، 21 درصد افزایش داشته است.

گفتنی است بر اساس پیمان «اسلو-دو» که در سال 1995 میان حکومت فلسطین و اسرائیل به امضا رسید، کرانه باختری به سه منطقه؛ «الف»، «ب» و «ج» تقسیم شد. منطقه «الف» شامل 18 درصد کرانه باختری و از لحاظ امنیتی و اداری تحت اداره دولت فلسطین است.

منطقه «ب»؛ شامل 21 درصد کرانه باختری، مدیریت غیرنظامی آن با حکومت فلسطین و مسئولیت امنیتی آن با اسرائیل است. منطقه «ج» 61 درصد کرانه باختری را شامل می‌شود و کاملا در اختیار اسرائیل است. نظامیان اسرائیل معمولا منازل منطقه “ج” در کرانه باختری و قدس را به بهانه “ساخت و ساز بدون مجوز” تخریب می‌کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا