تاکید رئیس جمهور عراق بر اهمیت همکاری نظامی با لبنان

برهم صالح که امروز در کاخ السلام بغداد میزبان موریس سلیم، وزیر دفاع لبنان بود، بر اهمیت همکاری نظامی با لبنان تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق امروز سه شنبه در دیدار با «موریس سلیم»، وزیر دفاع لبنان بر اهمیت همکاری نظامی با لبنان و هماهنگی در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، وزیر دفاع لبنان امروز در کاخ السلام بغداد با برهم صالح دیدار، و سلام میشل عون، رئیس جمهور لبنان را ابلاغ کرد.

برهم صالح در این دیدار از وزیر دفاع لبنان خواست سلام او را نیز به همتای لبنانی خود ابلاغ کند.

دو طرف سپس به بررسی روابط مشترک بین دو کشور و ملت برادر پرداختند و بر اهمیت روابط دوجانبه عراق و لبنان و لزوم تلاش برای تقویت همه جانبه آن و همکاری در زمینه نظامی از طریق توافقنامه ها و تفاهمنامه های امضا شده در این خصوص و هماهنگی در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

وزیر دفاع لبنان در دیدار با صالح ضمن قدردانی از موضع حامیانه عراق از ملت لبنان و حمایت از برقراری ثبات در این کشور و ایستادگی عراق در کنار لبنان در همه بحران ها و چالش ها، بر پایبندی لبنان به امنیت و ثبات عراق و بازگشت عراق به ایفای نقش محوری خود و حمایت از تلاش ها با هدف برقراری صلح در منطقه تاکید کرد.

پیش از این وزیر دفاع لبنان در دیدار با «جمعه عناد سعدون»، وزیر دفاع عراق یادداشت تفاهمی درخصوص توسعه روابط نظامی بین دو کشور امضا کرد.

وی که روز گذشته طی سفری رسمی وارد بغداد شد، با «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق دیدار و گفت وگو کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا