آغاز اعزام محدود زائران ایرانی به سوریه

رئیس سازمان حج و زیارت ایران از آغاز اعزام محدود زائران ایرانی به سوریه خبر داد.

میدل ایست نیوز: «علیرضا رشیدیان» رئیس سازمان حج و زیارت ایران از آغاز اعزام زائران این کشور به سوریه از امروز یکشنبه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رشیدیان در این باره اعلام کرد که با پیگیر‌ی‌های صورت گرفته و انعقاد تفاهم‌نامه بین ایران و سوریه، سفر زائران ایرانی به حرم حضرت زینب و رقیه سلام الله علیهما پس از حدود 2 سال توقف بار دیگر از سر گرفته شد و امروز 2 ژانویه اولین گروه زائران ایرانی به سوریه اعزام می‌شوند.

رشیدیان با بیان اینکه کاروان‌های زیارتی سوریه 25 نفره پیش‌بینی شده است، افزود: تاکنون بیش از 75 نفر برای سفر زیارتی سوریه ثبت‌نام کرده‌اند و اولین گروه شامل یک کاروان 25 نفره از فرودگاه امام خمینی تهران به دمشق اعزام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه هر هفته 2 پرواز برای سفر زیارتی به سوریه انجام می‌شود، گفت: در این دوره از اعزام‌ها، زائران در قالب کاروان زیارتی به مدت چهار شب و پنج روز به سوریه اعزام می‌شوند و همه زائران فقط در دمشق حضور دارند و به زیارت حرم حضرت زینب و رقیه سلام الله علیهما مشرف می‌شوند.

رشیدیان با بیان اینکه در این مرحله فقط پروازهای سوریه از فرودگاه امام خمینی تهران صورت می‌گیرد، تصریح کرد که در صورتی که تعداد زائران در دیگر استان‌های ایران به اندازه یک هواپیما باشد، برای آن استان به فرودگاه دمشق پرواز مستقیم پیش‌بینی می‌شود و هم‌اکنون روزهای یکشنبه و پنج‌شنبه پرواز تهران به دمشق وجود دارد که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته زائران ایرانی یکشنبه به سوریه اعزام می‌شوند و پنج‌شنبه به ایران بازمی‌گردند.

سفر زیارتی به سوریه پس از حدود یک دهه توقف به دلیل جنگ‌های داخلی و حضور داعش در این کشور، متوقف شده بود و اواخر سال 2019 چندین کاروان به صورت محدود به سوریه اعزام شد. اما پس از شیوع کرونا همه سفرهای زیارتی تعطیل شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا