فلسطین: مخالفت اندونزی، مالزی، مالدیو و کومور با عادی‌ سازی روابط با اسرائیل

وزیر خارجه فلسطین از مخالفت 4 کشور اسلامی اندونزی، مالزی، مالدیو و کومور با فشارهای امریکا با هدف عادی‌ سازی روابط با اسرائیل خبر داد.

میدل ایست نیوز: «ریاض المالکی» وزیر امور خارجه فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد که برخی کشورهای اسلامی از جمله اندونزی، مالزی، مالدیو و کومور با فشارهای امریکا با هدف عادی‌ سازی روابط با اسرائیل مخالفت کرده‌اند.

المالکی خاطرنشان کرد که این کشورها پیشتر به طور رسمی به ما اطلاع دادند که دولت امریکا نمایندگان خود را به پایتخت‌های آنان فرستاده و به وضوح و اصرار به آنها برای عادی‌ سازی روابط با اسرائیل فشار آورده است.

وزیر امور خارجه فلسطین افزود که این کشورها با فشارهای امریکا مخالفت کرده و شرط خود برای عادی‌ سازی را پایان اشغالگری اسرائیل در فلسطین و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی عنوان کرده‌اند.

الماکی ضمن قدردانی از مواضع این کشورها و مقاومت در برابر فشارهای امریکا، خاطرنشان کرد که این دولت امریکاست که به رهبری «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه خود با روش‌های مختلف به دنبال فشار بر مالزی، اندونزی، مالدیو، کومور و برخی کشورها در غرب قاره آفریقاست تا روابط خود را با اسرائیل عادی‌ سازی کنند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت هم روز گذشته سه‌شنبه از تلاش‌های پشت پرده اسرائیل برای برقراری روابط با مالدیو و کومور خبر داد.

امارات، بحرین، مغرب و سودان از جمله کشورهایی هستند که در سال 2020 در توافقی موسوم به توافق آبراهام به میانجیگری امریکا روابط خود با اسرائیل را عادی‌ سازی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا