تسلیم پیام عباس به اسد در دیدار هیئت فلسطینی با وزیر امور خارجه سوریه

یک هیئت فلسطینی با حضور در دمشق، پیام «محمود عباس» رئیس تشکیلات فلسطین خطاب به «بشار اسد» را تسلیم وزیر امور خارجه سوریه کرد.

میدل ایست نیوز: یک هیئت فلسطینی به ریاست «جبریل الرجوب» دبیر کمیته مرکزی جنبش “فتح” با حضور در دمشق ضمن دیدار با «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه، پیام «محمود عباس» رئیس تشکیلات فلسطین خطاب به «بشار اسد» را تسلیم المقداد کردند.

محمود عباس در پیام خود خطاب به بشار اسد بر تمایل تشکیلات خودگردان فلسطین برای گسترش روابط دو جانبه با سوریه تاکید کرد.

«جبریل الرجوب» دبیر کمیته مرکزی جنبش آزادیبخش فلسطین “فتح” که ریاست هیئت فلسطینی را بر عهده داشت، در دیدار با «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه، تحولات فلسطین، سوریه و منطقه را بررسی کرد.

الرجوب در این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌ها و موفقیت‌های سوریه در مبارزه با تروریسم، خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه غرب علیه دمشق شد.

المقداد هم در این دیدار بر ایستادگی سوریه در کنار ملت فلسطین برای به دست آوردن حقوق مشروع خود از جمله تشکیل دولت مستقل فلسطینی تاکید و اقدامات جنایتکارانه اسرائیل علیه ملت فلسطین و سیاست شهرک‌سازی و الحاق اراضی فلسطین را محکوم کرد.

وی همچنین تصمیمات اسرائیل علیه ساکنان جولان و ملت فلسطین را مصداق جنایت جنگی و در تناقض با قطعنامه‌های بین المللی دانست.

پیشتر نیز محمود عباس در ماه مه 2021 پس از درگذشت سفیر سابق فلسطین در سوریه، سفیر جدیدی را در دمشق منصوب کرده بود.

رئیس تشکیلات خودگران سال گذشته هم در پیامی به بشار اسد، پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را تبریک گفته بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا