پیام تبریک امیر، ولیعهد و نخست وزیر کویت به محمد الحلبوسی به مناسبت ریاستش بر پارلمان عراق

نواف الاحمد، امیر کویت، ولیعهد و نخست وزیر این کشور در پیام های جداگانه ای به محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق، انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس پارلمان را تبریک گفتند.

میدل ایست نیوز: «نواف الاحمد الجابر الصباح»، امیر کویت ریاست محمد الحلبوسی در پنجمین دوره از پارلمان عراق را به او تبریک گفت.

وی در این پیام برای الحلبوسی آرزوی موفقیت و پیروزی و رشد و پیشرفت عراق را کرد و خواستار پیشرفت روابط حسنه بین دو کشور شد.

مشعل الاحمد الجابر الصباح نیز در پیام جداگانه ای ضمن تبریک انتخاب مجدد الحلبوسی به ریاست پارلمان عراق، برای وی آرزوی موفقیت و پیروزی و سلامت کرد.

از طرفی دیگر صباح خالد الحمد الصباح، نخست وزیر کویت نیز در پیام مشابهی انتخاب الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان عراق را به او تبریک گفت.

پیش از این نیز «مرزوق علی الغانم»، رئیس پارلمان کویت با ارسال پیامی به «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق، انتخاب مجدد وی به سمت ریاست پارلمان عراق را صمیمانه تبریک گفت.

در روز گذشته و در نخستین جلسه پنجمین دوره از پارلمان عراق، محمد الحلبوسی و محمود المشهدانی برای ریاست پارلمان عراق نامزد شدند که پس از رای گیری و در شمارش آرا، محمد الحلبوسی 200 رأی و محمود المشهدانی 14 رأی آوردند و 14 رأی نیز باطله اعلام شد.

بنابراین محمد الحلبوسی، رئیس دوره پیشین پارلمان عراق و رئیس ائتلاف تقدم، مجددا به عنوان رئیس پارلمان عراق انتخاب شد.

حاکم الزاملی از سران جریان صدر به عنوان نایب رئیس اول مجلس عراق و «شاخوان عبدالله»، نامزد حزب دموکرات کردستان، به عنوان نایب رئیس دوم مجلس عراق انتخاب شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی کویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا