وزیر خارجه ایران با امیر قطر دیدار کرد

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که شامگاه روز گذشته وارد قطر شد، امروز با تمیم بن حمد آل ثانی دیدار و گفت وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «حسین امیر عبداللهیان»، وزیر امور خارجه ایران که روز گذشته پس از پایان سفرش به عمان، وارد قطر شده بود، امروز با «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر، «حمید رضا دهقانی»، سفیر ایران در دوحه و شمار دیگری از مقامات قطری و ایرانی حضور داشتند.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با ابلاغ سلام رئیس جمهوری ایران، آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، امنیتی تجاری و اقتصادی، را مورد بررسی قرار داده و زمینه ها و ظرفیت های موجود برای گسترش مناسبات دو کشور در حوزه تعاملات اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و ضرورت شکل گیری همکاری‌های فی‌مابین در حوزه اقتصادی با توجه به مزیت های موجود در کشورمان را خواستار شد.

وی همچنین با تشریح رویکرد دولت جدید ایران در حوزه روابط با همسایگان، تبادل هیئت ها درسطوح عالی دو کشور به منظور رایزنی های فیمابین را مورد تاکید قرار داد.

امیر عبداللهیان در این دیدار دیدگاه منطقه ای و آمادگی جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه تعاملات با کشورهای منطقه در فرمت های دو یا چند جانبه را مورد تاکید قرار داد.

آخرین تحولات گفت وگوهای وین در زمینه رفع تحریم های ایران، مسائل و موضوعات مرتبط با افغانستان و یمن نیز از جمله دیگر موضوعات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه ایران در این دیدار بود که امیر قطر نیز دیدگاه کشورش در حوزه این موضوعات را تبیین کرد.

تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر همچنین در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط فیمابین و همچنین همکاری های دو طرف در حوزه مسائل منطقه، علاقمندی کشورش برای گسترش همکاری ها را مورد تاکید قرار داد.

امیر عبداللهیان در دیدار جداگانه ای با همتای قطری خود درباره مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت وگو خواهد کرد.

پیش از این و در روز گذشته سفیر ایران در دوحه خبر داده بود که امیر عبداللهیان پس از پایان سفرش به عمان به قطر خواهد آمد.

وزیر امور خارجه ایران روز گذشته و طی سفری رسمی برای دیدار و گفت وگو با مقامات عمانی وارد مسقط شده بود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا