دیدار نماینده سازمان ملل در امور سوریه با وزیر امور خارجه ایران

«گیر پدرسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران امروز یکشنبه در تهران با موضوع بررسی تحولات سوریه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «گیر پترسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه که به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر در خصوص تحولات سوریه در تهران به سر می برد، امروز با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با قدردانی از نماینده ویژه دبیر کل برای کمک به گفت‌وگوهای ملی و صلح و ثبات در سوریه، تلاش ایران برای موفقیت وی در پیگیری روند برقراری صلح و ثبات در سوریه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه ایران با تصریح بر دیدگاه تهران در خصوص راه حل سیاسی بحران سوریه، از ابتدای تحولات آن کشور، سازمان ملل متحد را بخشی از پیگیری راه حل سیاسی در سوریه دانست.

وی همچنین حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در سوریه و همچنین حملات اسرائیل به این کشور را عامل ایجاد خلل در روند راه حل سیاسی در سوریه دانست و بر ضرورت توجه جامعه بین‌الملل و سازمان ملل متحد به آن تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود که بدون توجه به مسئله آوارگان و تحریم های اعمالی علیه سوریه، نمی توان بحران این کشور را در مسیر درست راهبری و هدایت کرد.

گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز در این دیدار اوضاع سوریه را باثبات توصیف کرد و افزود، در شرایط حاضر هیچ یک از طرف‌ها از تغییر نظام در این کشور صحبت نمی کنند.

وی همچنین حفظ حاکمیت ملی، استقرار سیاسی و تمامیت ارضی سوریه را مورد تاکید قرار داد.

از سویی براساس توافقات صورت گرفته قرار است نشست سران روند آستانه درباره سوریه در ابتدای سال جدید میلادی در تهران برگزار شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا