بررسی پرونده مهاجران در دیدار بارزانی و وزیر خارجه لیتوانی

رئیس اقلیم کردستان و وزیر خارجه لیتوانی طی دیدار مشترکی شماری از پرونده های دارای اهمیت مشترک و در راس آن پرونده مهاجران گرفتار شده در مرزهای اتحادیه اروپا را بررسی کردند.

میدل ایست نیوز: «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق امروز میزبان «کاربلوس لاندسبرگ»، وزیر امور خارجه لیتوانی بود.

دو طرف در این دیدار شماری از پرونده های دارای اهمیت مشترک و در راس آن پرونده مهاجران گرفتار شده در مرزهای اتحادیه اروپا را بررسی کردند.

بارزانی و لاندسبرگ درباره توسعه روابط بین اقلیم کردستان و عراق با لیتوانی و فرآیند سیاسی و اوضاع عراق، تداوم حملات داعش، اوضاع آوارگان و پناهندگان در اقلیم کردستان و مساله مهاجران و آوارگان در کمپ های اروپا گفت وگو کردند.

وزیر امور خارجه لیتوانی در این دیدار از عراق و اقلیم کردستان بابت اتخاذ گام و همکاری برای حل مساله مهاجران تشکر و ابراز امیدواری کرد این همکاری، فرصتی برای اقدام مشترک و توسعه روابط بین لیتوانی و ملت عراق و اقلیم کردستان باشد و به ویژه در زمینه های آموزش حرفه ای، آموزش و پرورش و سایر زمینه ها توسعه یابد.

از سوی دیگر بارزانی از لیتوانی که جزئی از ائتلاف بین المللی ضد داعش است و به عراق و اقلیم کردستان کمک کرده است، تشکر کرد.

نچیروان بارزانی گفت اقلیم کردستان هرگز برای کشورهای اروپایی مشکل ایجاد نخواهد کرد.

دو طرف به لزوم توقف قاچاق انسان و استفاده از آن برای اهداف سیاسی اشاره کردند و گفتند از همین رو همکاری مشترک بین عراق و اقلیم کردستان و کشورهای اروپایی امری ضروری است.

وزیر امور خارجه لیتوانی پس از دیدار با مقامات عراقی از جمله فؤاد حسین، همتای عراقی خود و مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، برای دیدار با مقامات اقلیم کردستان وارد اربیل شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا