مهاجرت غیرقانونی؛ محور دیدار نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق و وزیر خارجه لیتوانی

نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق از وزیر امور خارجه لیتوانی در اربیل استقبال کرد و دو طرف در خصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه به‌ویژه پرونده مهاجران در اروپا بحث و گفتگو کردند.

میدل ایست نیوز: «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق امروز دوشنبه از «گابریلیوس لاندسبرگیس»، وزیر امور خارجه لیتوانی استقبال کرد و دو طرف در خصوص راه‌های تقویت همکاری‌های دو جانبه به‌ویژه در پرونده مهاجران در اروپا، بحث و گفت وگو کردند.

بارزانی در این دیدار خاطرنشان کرد که اربیل آماده هرگونه همکاری با اروپا برای حل مشکل مهاجران در اروپاست.

این دو طرف همچنین روند سیاسی در عراق را مورد بررسی قرار دادند و بارزانی بر ضرورت مقابله با مهاجرت غیرقانونی و قاچاق انسان تاکید و خاطرنشان کرد که اربیل در این راستا، اقدامات اساسی را اتخاذ کرده است.

وزیر امور خارجه لیتوانی نیز در این دیدار از اقلیم کردستان عراق برای همکاری با اتحادیه اروپا در حل بحران مهاجران و تسهیل روند بازگشت داوطلبانه مهاجران از مرزهای بلاروس و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا تقدیر کرد.

وی همچنین از آمادگی کشورش برای گسترش هرچه بیشتر روابط کشورش با اقلیم کردستان عراق به خصوص در زمینه آموزش است.

وزیر امور خارجه لیتوانی پیش از این با مقامات عراقی از جمله «فؤاد حسین» همتای عراقی خود و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در بغداد دیدار و گفتگو کرده بود.

«نیچروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان و وزیر خارجه لیتوانی نیز طی دیدار مشترکی شماری از پرونده‌های مورد اهتمام دو طرف از جمله پرونده مهاجران گرفتار شده در مرزهای اتحادیه اروپا را بررسی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا