ناکامی کردها در رسیدن به توافق درباره منصب ریاست جمهوری عراق

اتحادیه میهنی کردستان تأکید کرد که درباره نامزد مقام ریاست جمهوری عراق با حزب دموکرات کردستان به توافقی نرسیده است.

میدل ایست نیوز: اتحادیه میهنی کردستان تأکید کرد که درباره نامزد مقام ریاست جمهوری عراق با حزب دموکرات کردستان به توافقی نرسیده است.

«ریزان شیخ دلیر»، مشاور دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان، تأکید کرد که این حزب با حزب دموکرات درباره مقام ریاست جمهوری عراق به توافقی نرسیده است.

او گفت که هر یک از این دو حزب نامزدهای خودشان را خواهند داشت.

وی تأکید کرد که نامزد اتحادیه مهنی «برهم صالح»، رئیس جمهوری فعلی عراق، است و افزود که تلاش‌های سیاسی اتحادیه میهنی برای تمدید دوره ریاست جمهوری برهم صالح آغاز شده است.

این عضو ارشد اتحادیه میهنی کردستان تأکید کرد که اکثر تشکل‌های سیاسی عراق از ریاست جمهوری برهم صالح حمایت می‌کنند.

با وجود آنکه این دو حزب پیشتر اعلام کرده بودند که در قالب یک پیمان سیاسی متحد با مطالبات یکپارچه در مذاکرات تشکیل حکومت جدید در بغداد حضور خواهند یافت، به نظر می‌آید که آنان نه فقط نتوانسته‌اند اختلافاتشان درباره منصب ریاست جمهوری را برطرف کنند، که حتی این اختلافات به درون یک حزب هم کشیده شده است.

پیش از این یک منبع آگاه در دبیرخانه مجلس عراق به روزنامه رسمی «الصباح» گفت که تا روز جمعه (14 ژانویه) 44 نفر برای ریاست جمهوری عراق نامزد شده‌اند.

علاوه بر برهم صالح و هوشیار زیباری، رزکار محمد امین و خالد الشیخ صدیق و لطیف رشید از دیگر نامزدهایی هستند که از این احزاب برای ریاست جمهوری نامزد شده‌اند.

پیش تر منابع آگاه خبر دادند که یک هیئت مذاکره‌کننده به ریاست هوشیار زیباری به زودی برای مذاکره درباره منصب ریاست جمهوری و نحوه مشارکت کردها در دولت آینده به بغداد سفر خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا