دیدار وزیر خارجه عراق با معاون رئیس اتحادیه اروپا

وزیر خارجه عراق در سفر به بروکسل با معاون رئیس اتحادیه اروپا دیدار و روابط عراق و اتحادیه اروپا را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه عراق در سفر به بروکسل با معاون رئیس اتحادیه اروپا دیدار و روابط عراق و اتحادیه اروپا را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت خارجه عراق، «فؤاد حسین» که شب گذشته به بروکسل سفر کرد، در دیدار با مارگاریتیس اسخیناس، معاون رئیس اتحادیه اروپا،  از این اتحادیه بابت برداشتن نام عراق از لیست کشورهای پرخطر در عرصۀ پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم و نیز از نقش اتحادیه اروپا در حمایت از ثبات عراق قدردانی کرد.

در این دیدار تحولات عراق و مسائل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و نیز مهاجران هزاران شهروند عراقی به کشورهای اروپایی در سال گذشته  وتلاش‌های دولت عراق برای بازگرداندن داوطلبانه آنان بررسی شد و فؤاد حسین درباره اقدامات دولت عراق در این باره و بازگشت حدود 4 هزار شهروند عراقی از مرزهای لیتوانی و بلاروس و لهستان و لتونی توضیح داد.

او همچنین بر ضرورت ادامه مذاکرات با کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا درباره مسئله مهاجرت و حمایت از طرح‌های بازگشت این پناهجویان تأکید کرد.

مارگاریتیس اسخیناس نیز در این دیدار ضمن تأکید بر عمق روابط عراق و اتحادیه اروپا از نقش عراق در پایان دادن به حضور تروریست‌های داعش قدردانی و بر اهتمام جدی اتحادیه اروپا به همکاری و شراکت با عراق به منظور تقویت ثبات در این کشور تأکید کرد.

او همچنین نقش عراق در کاهش تنش‌های منطقه‌ای و تلاش‌های دولت عراق در پرونده مهاجران عراقی قدردانی کرد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا