وزیر امور خارجه عراق از بازگشت داوطلبانه 4 هزار مهاجر عراقی خبر داد

«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که این کشور موفق شده است حدود 4 هزار مهاجر عراقی را از اروپا به کشور بازگرداند.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق امروز جمعه در بروکسل اعلام کرد که این کشور موفق شده است حدود 4 هزار مهاجر عراقی در اروپا را از طریق 10 پرواز ویژه به کشور بازگرداند.

وزیر امور خارجه عراق که این سخنان را در سفر خود به بروکسل بیان کرد، در دیدار با «ایلوا یوهانسون» کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجران، روابط دو جانبه میان عراق و اتحادیه اروپا به ویژه موضوع بازگرداندن داوطلبانه مهاجران عراقی که در مرزهای اروپا گرفتار شده‌اند را مورد بررسی قرار داد.

حسین در این دیدار از تلاش‌های دولت عراق در خصوص مساله مهاجرت و بازگرداندن شهروندان عراقی گرفتار شده در اروپا از جمله در مرزهای بلاروس، لیتوانی، هلند و لتونی خبر داد.

وی همچنین بر اهمیت ادامه گفت‌وگوهای بغداد با طرف اروپایی در خصوص حمایت از برنامه‌های بازگشت داوطلبانه پناهجویان عراقی از اروپا، تاکید کرد.

وزیر امور خارجه عراق همچنین گزارشی مختصر از تلاش‌های دولت عراق در مبارزه با شبکه‌های قاچاق انسان و تلاش برای افزایش آگاهی‌های عمومی در خصوص پیامدهای مهاجرت ارائه کرد.

کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجران نیز با تاکید بر عمق و استحکام روابط دو طرف، از نقش عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش قدردانی و بر تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری و شراکت با عراق تاکید کرد.

وی همچنین از تلاش های عراق در همکاری با اتحادیه اروپا و کشورهای عضو برای بازگرداندن شهروندان خود در مرزها قدردانی و بر اهمیت همکاری برای کاهش مهاجرت و محدود کردن پیامدهای ناگوار آن تاکید کرد.

پیش از این نیز وزیر امور خارجه عراق در بروکسل با هماهنگ‌کننده ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد و دو طرف روابط دو جانبه میان عراق و اتحادیه اروپا و راه‌های تقویت همکاری‌ها را بررسی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا