آمریکا از عراق یک کاروان نظامی وارد خاک سوریه کرد

نیروهای آمریکایی با هدف تقویت پایگاه‌های خود در حسکه سوریه، یک کاروان نظامی را از طریق گذرگاه الولید عراق وارد خاک سوریه کردند.

میدل ایست نیوز: نیروهای آمریکایی با هدف تقویت پایگاه‌های خود در حسکه سوریه، یک کاروان نظامی شامل تانک، خودروی زرهی، تجهیزات نظامی و اسلحه را از طریق گذرگاه الولید عراق وارد خاک سوریه کردند.

کاروان نظامی امریکا متشکل از 35 خودروی حامل تجهیزات نظامی و سلاح، 6 خودروی زرهی و 25 تانک‌ مدرن برای حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) است که از طریق گذرگاه الولید وارد خاک سوریه شد.

اعزام این کاروان امریکایی برای حمایت از نیروهای قسد در حسکه سوریه در حالی انجام می‌شود که پنج‌شنبه گذشته، یک خودروی بمب‌گذاری شده در زندان شهر گویران در استان حسکه منفجر شد و عملا این شهر به میدان جنگ تبدیل و صدها تن از ساکنان مناطق درگیری آواره شده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرده که در درگیری‌های میان تروریست‌های داعشی‌ و نیروهای قسد تاکنون بیش از 100 تن کشته شده‌اند که 7 تن از آنها غیر نظامی هستند.

خبرنگاران میدانی هم تاکید کرده‌اند که نیروهای قسد و نیروهای امنیت داخلی توانسته‌اند اطراف زندان را کاملا کنترل کنند هرچند تعقیب ده‌ها زندانی فراری ادامه دارد.

زندان گویران بزرگ‌ترین زندان نگهداری تروریست‌های داعش در جهان است و در آن 5 هزار تروریست نگهداری می‌شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا