افزایش کشته ها در درگیری با تروریست های داعش در اطراف زندان گویران حسکه

سه روز بعد از حمله تروریست‌های داعش به زندان شهر گویران در استان حسکه سوریه، درگیری‌ها میان نیروهای کرد منطقه با تروریست‌ها ادامه دارد.

میدل ایست نیوز: دو روز بعد از حمله تروریست‌های داعش به زندان شهر گویران در استان حسکه سوریه، درگیری‌ها میان نیروهای کرد منطقه با تروریست‌ها ادامه دارد.

به گزارش «ناس نیوز» «آرام حنا»، سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) طی اظهاراتی تأکید کرد که تلاش برای بازرسی کامل منطقه الزهور در حسکه که با درگیری‌های مقطعی با تروریست‌ها همراه است ادامه دارد.

او افزود که نیروهای قسد در حال تعقیب تروریست‌ها در دو محور شمالی و جنوبی و پاک‌سازی منطقه الزهور هستند و تأکید کرد که آنچه موجب کند شدن این روند می‌شود استفاده داعش از شهروندان غیر نظامی به عنوان سپر انسانی است.

حنا تسلط تروریست‌ها بر زندان گویران را تکذیب کرد و گفت که این زندان در کنترل نیروهای قسد است و نیروهای امنیتی قسد توانایی لازم برای تعامل مناسب با این‌گونه حوادث به منظور جلوگیری از تبدیل شدن آن به یک خطر بزرگ امنیتی را دارند.

وی گفت که تاکنون 29 تروریست داعشی کشته شده و ده‌ها تن از فراریان دستگیر شده‌اند.

به گفته حنا 5 نیروی قسد و یک نیروی امنیت داخلی و یک نیروی آتش‌نشان و 4 غیر نظامی در این حوادث جان باخته‌اند.

حنا تأکید کرد که ائتلاف بین‌المللی در عملیات درگیری با داعش پوشش هوایی را تأمین می‌کند.

همزمان مظلوم عبدی، فرمانده کل نیروهای دموکراتیک سوریه، نیز در توئیتر خود اعلام کرد که اطراف زندان کاملا تحت کنترل است و همه فراریان دستگیر شده اند.

زندان گویران بزرگ‌ترین زندان نگه‌داری تروریست‌های داعش در جهان است و در آن 5 هزار تروریست نگه‌داری می‌شوند.

از روز پنج‌شنبه که حادثه انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در این زندان رخ داد، شهر حسکه عملا به میدان جنگ تبدیل شده و صدها تن از ساکنان مناطق درگیری آواره شده‌اند.

این نگرانی وجود دارد که هزاران تروریست داعشی بتوانند با فرار از زندان تشکل خود را برای عملیات تروریستی بازیابند.

از سوی دیگر، خبرگزاری «اسکای نیوز» به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در این درگیری‌ها تاکنون 107 تن کشته شده‌اند که 7 تن از آنها غیر نظامی هستند.

خبرنگاران میدانی تأکید کرده‌اند که نیروهای دموکراتیک و نیروهای امنیت داخلی توانسته‌اند اطراف زندان را کاملا کنترل کنند هرچند تعقیب ده‌ها زندانی فراری ادامه دارد.

دیده بان حقوق بشر سوریه تأکید کرد که یک گروه نظامی از ائتلاف بین‌المللی به اطراف زندان رسیده و بالگردهای ائتلاف نیز در آسمان منطقه به پرواز درآمده است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوزاسکای نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا