مقتدی صدر خواستار انحلال گروه های مسلح عراق شد

مقتدی صدر در سخنرانی امروز خود خواستار انحلال گروه های مسلح عراق و تحویل سلاح بی ضابطه به حکومت شد.

میدل ایست نیوز: «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر، انحلال گروه های مسلح عراق، مبارزه با فساد و تحویل سلاح بی ضابطه به حکومت را خواستار شد.

وی در سخنرانی امروز خود که درباره آخرین تحولات سیاسی و آینده عراق سخن گفت، خواستار انحلال گروه های مسلح عراق و مبارزه با فساد شد و گفت که سلاح بی ضابطه باید به حکومت تحویل داده شود.

صدر افزود که ما همواره منافع عام را بر منافع خاص ترجیح داده ایم و می دهیم و گفت من خواستار ساماندهی الحشد الشعبی و بازگرداندن اقتدار و شهرت آن بودم چرا که برخی از دشمنان خواستار بدنام کردن الحشد الشعبی هستند.

رهبر جریان صدر گفت که پیشتر در یک توئیتی خواستار اتحاد بیت شیعی شده اما هیچ پاسخ یا واکنشی در این خصوص دریافت نکرده است.

وی گفت پس از عقب نشینی جریان صدر از شرکت در انتخابات، برخی از جریان های سیاسی اصرار به بازگشت جریان صدر داشتند و یک سند اصلاحی برای بازگشت جریان صدر امضا کردند و ما نیز شروطی را تعیین کردیم که از جمله آن انحلال گروه های مسلح، تحویل سلاح به حکومت و مبارزه با فساد بود اما آنها امضا نکردند.

صدر تاکید کرد که نباید آرامش و صلح جامعه با اظهارات آنها تهدید شود چرا که صلح جامعه بازی دست من و آنها نیست و خط قرمزی است که هیچ کس نباید از آن عبور کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوزشفق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا