اسرائیل: مذاکرات درباره ترسیم مرزها با لبنان هفته آینده از سرگرفته می شود

وزارت انرژی اسرائیل اعلام کرد که مذاکرات غیر مستقیم با لبنان درباره ترسیم مرزهای دریایی هفته آینده از سر گرفته می شود.

میدل ایست نیوز: وزارت انرژی اسرائیل اعلام کرد که مذاکرات غیر مستقیم با لبنان درباره ترسیم مرزهای دریایی هفته آینده از سر گرفته می شود.

به گزارش «روسیا الیوم»، «کارین الحرار»، وزیر انرژی اسرائیل، گفت که هفته آینده به منظور بررسی اقدامات لازم برای ازسرگیری این مذاکرات با «آموس هوکشتاین»، نماینده امریکا، دیدار خواهد کرد.

مذاکرات لبنان و اسرائیل برای ترسیم مرزهای آبی با وساطت امریکا برگزار می‌شود از 4 مه سال گذشته به علت اختلاف طرفین درباره نقشه‌ها متوقف شد.

الحرار ماه گذشته گفت که اسرائیل آماده ازسرگیری مذاکرات است اما اجازه نمی‌دهد که بیروت شرط‌های مذاکره را به اسرائیل دیکته کند.

در آغاز این مذاکرات قرار بود تکلیف 860 کیلومتر مربع از آب‌های مورد اختلاف بر اساس نقشه ارائه شده سازمان ملل تعیین شود، اما بعدتر لبنان این نقشه را غیر قابل قبول دانست و خواستار افزودن 1430 کیلومتر مربع دیگر به موضوع مذاکرات شد.

کشف ذخایر گازی در شرق مدیترانه که می‌تواند موجب تحول اقتصاد کشورهای مشرف بر آن شود، باعث شد که لبنان در پی تعیین مرزهای خود با اسرائیل به منظور تسهیل سرمایه‌گذاری برای استخراج گاز برآید.

مقدمات این مذاکرات توسط «نبیه بری» انجام شد و مذاکرات بدون مواجهه مستقیم هیئت‌های لبنانی و اسرائیلی و با وساطت امریکا برگزار می‌شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا