بارزانی در دیدار با بن زاید حمله انصار الله به امارات را محکوم کرد

نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار با ولیعهد ابوظبی، ضمن محکوم کردن حمله انصار الله به امارات، بر لزوم اتخاذ موضعی قاطع و بازدارنده در برابر انصار الله تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق که در امارات متحده عربی به سر می برد با «محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، دو طرف در این دیدار که در کاخ البحر برگزار شد، به بررسی جوانب مختلف همکاری بین امارات و عراق به ویژه اقلیم کردستان در زمینه های اقتصادی، سرمایه گذاری، توسعه و بشردوستانه در راستای خدمت به تلاش ها برای توسعه و سازندگی بین دو طرف پرداختند.

بارزانی و بن زاید همچنین درباره مختصری از تحولات منطقه و اهمیت حمایت از تلاش ها برای تثبیت ارکان صلح و ثبات در منطقه و تحقق توسعه و ایجاد آینده ای بهتر که همکاری و همزیستی در آن حاکم باشد، تبادل نظر کردند.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در این دیدار حمله «تروریستی» انصار الله یمن به مواضع و تاسیسات غیرنظامی امارات را محکوم و تاکید کرد که آن نقض همه عرف و قوانین بین المللی است و تهدیدی خطرناک برای امنیت و صلح منطقه به شمار می رود.

بازرانی بر لزوم اتخاذ موضع بین المللی قاطعانه و بازدارنده در برابر انصار الله و سایر نیروهای «تروریستی» و حامیان آنها در مقابله با جنایت هایی که در حق غیرنظامیان مرتکب می شوند، تاکید کرد.

مسرور بارزانی روز گذشته و طی سفری رسمی برای دیدار با مقامات امارات وارد این کشور شد.

همچنین بخوانید

تلاش اقلیم کردستان برای رهایی از بحران های خفقان آور اقتصادی

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی امارات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا