ترکیه: هرگونه تنش میان روسیه و اوکراین به نفع هیچ کس نخواهد بود

شورای امنیت ملی ترکیه پس از جلسه ای به ریاست «رجب طیب اردوغان» تأکید کرد که هرگونه تنش میان روسیه و اوکراین به نفع هیچ کس نخواهد بود.

میدل ایست نیوز: شورای امنیت ملی ترکیه تأکید کرد که هرگونه تنش میان روسیه و اوکراین به نفع هیچ کس نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، شورای امنیت ملی ترکیه پس از جلسه‌ای به ریاست «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه، ضمن تأکید بر اینکه تنش میان روسیه و اوکراین به نفع هیچ کس نخواهد بود از همه طرف‌ها خواست که از سطح تنش‌ها بکاهند.

این شورا همچنین بر اهمیت بهبود عملکرد سازوکارهای تعیین‌شده برای برقراری ثبات در جنوب قفقاز و کمک به بازسازی این منطقه با همکاری همه طرف‌ها به‌خصوص ترکیه و ارمنستان تأکید کرد.

همزمان، «مولود چاوش اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه، تأکید کرد که نباید تنش میان روسیه و اوکراین به نزاع مسلحانه تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، او در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه آفریقای مرکزی در آنکارا، گفت که ترکیه دیدگاه‌های خود درباره تنش میان مسکو و کی‌یف را در دیدارهای دوجانبه با کشورهای ذی‌ربط با آنان در میان می‌گذارد.

چاوش اوغلو افزود که ترکیه از ادامه مذاکرات روسیه و امریکا و ناتو حمایت می‌کند.

وی گفت که رئیس جمهوری ترکیه در سال گذشته 11 بار با همتای روسی خود مکالمه تلفنی و یک بار نیز دیدار حضوری داشته ضمن اینکه خود وی در مقام وزیر خارجه نیز 5 بار با همتای روسی خود دیدار و 5 بار گفت‌وگوی تلفنی داشته است.

وزیر خارجه ترکیه همچنین خبر داد که رئیس جمهوری ترکیه به زودی به اوکراین سفر خواهد کرد ضمن اینکه آنکارا تا چند روز آینده میزبان وزیر خارجه روسیه خواهد بود.

در هفته‌های اخیر تنش میان امریکا و کشورهای ناتو با روسیه بر سر افزایش شمار نیروهای نظامی این کشور در مرز اوکراین بالا گرفته و کشورهای غربی روسیه را به برنامه ریزی جهت حمله به اوکراین متهم می‌کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا