اینتلیجنس آنلاین: همکاری گسترده امنیتی بحرین و اسرائیل

قرار است به زودی چند افسر اسرائیلی برای آموزش افسران امنیتی بحرین به منامه سفر کنند.

میدل ایست نیوز: پایگاه خبری «اينتلیجنس آنلاین» خبر داد که بحرین درصدد گسترش روابط امنیتی خود با اسرائیل و استفاده از فناوری‌های اطلاعاتی اسرائیلی است.

به گزارش این پایگاه خبری فرانسوی که به طور خاص به اخبار امنیتی می‌پردازد، در حال حاضر «دستگاه امنیت راهبردی» بحرین به صورت مستقیم با دستگاه اطلاعات اسرائیل در ارتباط است و در این راستا «راشد بن عبدالله آل خلیفه»، وزیر کشور بحرین، در 14 ژانویه با «عومر بارلو»، وزیر امنیت داخلی اسرائیل، دیدار کرد.

از زمانی که بحرین معاهده عادی‌سازی روابط با اسرائیل را امضا کرد، «حمد بن عیسی آل خلیفه»، شاه بحرین، از دستگاه امنیت این کشور خواست که برای همکاری نزدیک با اسرائیل تشکیلات خود را بازسازی کند.

از آن زمان، در کنار دستگاه اطلاعات ملی و دستگاه امنیت ملی و دستگاه امنیت عمومی که وابسته به وزارت کشور است، دستگاه امنیت راهبردی بحرین در ژوئیه 2020 تشکیل شد تا با اسرائیل وارد تعامل شود.

دستگاه امنیت راهبردی اسرائیل به ریاست «احمد بن عبدالعزیز آل خلیفه» تشکیل شده و تنها تشکیلات رسمی بحرین است که اجازه تماس مستقیم با موساد و شاباک را دارد.

بر اساس گزارش «اینتلیجنس آنلاین» قرار است به زودی چند افسر اسرائیلی برای آموزش افسران امنیتی بحرین به منامه سفر کنند.

تل آویو همچنین موافقت کرده که تصاویر ماهواره‌ای خود را در اختیار بحرین قرار دهد.

با این همه، همکاری‌های اسرائیل و بحرین خالی از مشکل هم نبوده است. از جمله راه‌اندازی پرواز مستقیم منامه ـ تل آویو که قرار بود از 24 ژانویه آغاز شود، به علت مسائلی که به شاباک مربوط می‌شد به تعویق افتاد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
از طريق
الخليج الجديد
منبع
Intelligence Online

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا