سازمان بهداشت جهانی: آمار واکسیناسیون در عراق پایین است

برنامه سازمان بهداشت جهانی رسیدن به 40 درصد واکسیناسیون در همه کشورهای جهان بود، اما این هدف در عراق تحقق نیافته است.

میدل ایست نیوز: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که نسبت واکسیناسیون در عراق همچنان پایین است.

به گزارش نشریه «الصباح» عراق «نجم‌الدین حسن»، مسئول دفتر سازمان بهداشت جهانی در سلیمانیه، تأکید کرد که برخی کشورهای همسایه عراق از نسبت 60 درصد واکسیناسیون عبور کرده‌اند اما این نسبت در عراق همچنان پایین است.

او گفت که سازمان بهداشت جهانی از طرح ملی عراق برای واکسیناسیون گسترده که از ماه نوامبر گذشته آغاز شد حمایت کرد تا نسبت افراد واکسینه‌شده در عراق افزایش پیدا کند.

وی افزود که برنامه سازمان بهداشت جهانی رسیدن به 40 درصد واکسیناسیون در همه کشورهای جهان بود، اما این هدف در عراق تحقق نیافته است.

این مقام سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد که افزایش واکسیناسیون از خطرات ابتلا به ویروس کرونا و سویه‌های جدید آن می‌کاهد.

علیرغم اینکه مقامات عراقی میزان زیادی از واکسن‌ها را طی مرحله اخیر در اختیار مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها گذاشته‌اند و با وجود اقدامات تبلیغی و حتی تنبیهی، اما شهروندان به خصوص در روستاها، حومه شهرها و مناطق دورافتاده اقبال بسیار ضعیفی به دریافت واکسن از خود نشان داده‌اند.

در ماه اوت سال گذشته، مدیر کل اداره بهداشت عراق اعلام کرده بود که برای ایجاد ایمنی در جامعه واکسیناسیون 75-80 درصدی لازم است و این یعنی 24 میلیون شهروند واکسن دریافت کنند و وزارت کشور عراق امیدوار بود که بتواند تا پایان سال 2021 به آن دست یابد.

بر اساس تازه ترین آمار روزانه عراق که روز دوشنبه (31 ژانویه) منتشر شده، مجموع افرادی که در این کشور واکسن دریافت کرده اند 9میلیون و 272 هزار و 482 نفر است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا